Poduszka z gryki, z pestkami wiśni i gorczycą. Wybieramy naturalne poduszki antyalergiczne

 Poduszki ortopedyczne

Fot. materiały prasowe Janpol

Poduszka z gryki, pestek wiśni czy gorczycy nie jest nowym wynalazkiem. O leczniczych właściwościach tych ziaren wiedziały już nasze babcie. Poduszki i materace z ziarnami i łuskami przeżywają obecnie swój renesans, dlatego przygotowaliśmy przewodnik po najpopularniejszych antyalergicznych poduszkach z naturalnym wsadem.

Poduszki z naturalnym wsadem – zalety i właściwości

Naturalne poduszki antyalergiczne, a więc te wypełnione łuskami gryki, pestkami wiśni, gorczycą, orkiszem itd. mają szereg prozdrowotnych właściwości i jeszcze więcej zalet. W szczególności polecane są osobom zmagającym się z różnego rodzaju bólami i dolegliwościami reumatycznymi.

Poduszka z gryki, gorczycy czy pestek wiśni doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i utrzymuje głowę oraz szyję we właściwej pozycji, przez co bóle karku i ramion szybko odchodzą z zapomnienie. Poduszki z naturalnym wypełnieniem w postaci pestek i łusek są nie tylko ekologiczne, ale również antyalergiczne, dlatego mogą korzystać z nich także dzieci. Dla osób narażonych na duży stres poduszki antyalergiczne z naturalnym wsadem zapewniają delikatny masaż głowy, który skutkuje głębokim odprężeniem, relaksem i ukojeniem nerwów. Poniżej możemy zapoznać się z najpopularniejszymi rodzajami poduszek z ziarnami i łuskami.

Poduszka z gryki

Poduszka z łuski gryki jest jedną z najchętniej wybieranych naturalnych poduszek. Trudno się dziwić – gryka zawiera rutynę (witaminę P), wiele wartościowych soli mineralnych i kwasów organicznych. Ponadto, poduszka z gryką wykazuje duże właściwości termoregulacyjne, absorbuje temperaturę otoczenia, przez co jest chłodna latem i ciepła zimą. Poduszka z gryki, przez delikatny ruch łusek gryczanych zapewnia głowie, szyi i ramionom delikatny masaż, który pobudza krążenie, rozluźnia mięśnie, zapewniając zdrowy, głęboki sen.

Gryka jest również idealna dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami, ponieważ nie tylko nie uczula, ale również hamuje rozwój bakterii i roztoczy. Poduszka z gryki zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, odprowadza wilgoć, przez co reguluje proces pocenia. Kolejnym faktem potwierdzającym wyjątkowość poduszki z gryki są badania, które wykazały, że skutecznie niweluje szkodliwe działanie promieniowania elektromagnetycznego.

Poduszka z gorczycą

Poduszka z gryki często wypełniona jest dodatkowym „ziarnem mocy”, gorczycą. Gorczyca w medycynie naturalnej znana jest od tysięcy lat – używali jej już starożytni Sumerowie. Obecnie wsad z gorczycy stosuje się najczęściej w poduszkach i produktach kojących bóle reumatyczne. Na rynku możemy zakupić pasy na kręgosłup, rękawice, kołnierze i skarpety wypełnione gorczycą.

Malutkie ziarenko nie tylko jest antyalergiczne, poprawia krążenie, pomaga się zrelaksować i odprężyć, ale wykazuje również właściwości rozgrzewające. Poduszka z gorczycą sprawdza się świetnie przy rehabilitacji, ponieważ skutecznie łagodzi bóle i koi podczas ćwiczeń. Ponadto, poduszki z gorczycy pomagają poradzić sobie z bezsennością, bólami kręgosłupa i powikłaniami neurologicznymi.

Poduszka z pestek wiśni

Nie tylko poduszkę z gryki i poduszkę z gorczycą warto mieć w swojej sypialni. Poduszka z pestkami wiśni również powinna na stałe zagościć w naszym domowym gniazdku. Dlaczego? Wsad z pestek wiśni to doskonały, naturalny i ekologiczny termofor! Wiśnia doskonale zatrzymuje ciepło, dlatego jest wprost stworzona do bycia termoforem. Poduszka z pestkami wiśni doskonale radzi sobie z takimi dolegliwościami jak: kolki, bóle menstruacyjne, reumatyczne, bóle brzucha, karku czy pleców. Termofor z pestek wiśni nie parzy, dlatego jest bezpieczny dla dzieci. Poduszka z pestkami wiśni sprawdza się nie tylko na ciepło, ale również na zimno – zimny kompres daje przyjemne uczucie chłodu, dobrze sprawdza się podczas letnich upałów. Warto zakupić poduszkę ze wsadem z pestek wiśni w lnianym pokrowcu, który zapewni maksymalny komfort użytkowania.

Poduszka z bursztynem

Wsad z bursztynu najczęściej spotkać można w poduszkach z gryki i poduszkach z gorczycy. Bursztyn pozytywnie wpływa na cały organizm, w szczególności dobrze radzi sobie z dolegliwościami reumatycznymi i astmatycznymi. Ponadto, naładowany jest cennymi mikroelementami, m.in. żelazem, wapniem, potasem, magnezem i krzemem.

Nieoszlifowany kamień bursztynu wykazuje silne właściwości antybakteryjne, obniża ciśnienie, ułatwia gojenie się ran, chroni przed problemami z krążeniem, chorobami tarczycy i górnych dróg oddechowych. Poduszkę z bursztynem zaleca się osobom cierpiącym na bezsenność, narażonym na stres, zmagającym się z bólami kręgosłupa i karku. Niestety, poduszki z bursztynem mają jedną wadę - są dość drogie, kosztują nawet kilkaset złotych.

Poduszka z lawendą

Poduszka z gryki, z gorczycy, z orkiszu i innych naturalnych wsadów często dodatkowo wypełniana jest lawendą. Nawet jeśli zakupimy poduszkę, która nie ma w sobie płatków lawendy, warto kupić je oddzielnie i dosypać do poduszki. Jakie działanie ma lawenda? Lawenda nie tylko pięknie pachnie, ale działa kojąco na skołatane nerwy, odpręża, uspokaja i relaksuje. Pomaga osobom, które mają problemy z zasypianiem i bezsennością.

Jak zapewnić sobie zdrowy, przyjemny sen? Oto nasze propozycje

 

Ocena: 0
Tekst: Barbara Ruppel Zdjęcia: materiały prasowe Janpol

POLECANE ARTYKUŁY