Zrób to sam: jak zrobić oryginalną rękawice kuchenną? [WIDEO]

2014-10-13 17:08

Uwielbiacie gotować, ale tradycyjne rękawice kuchenne są dla Was za duże i mało poręczne? Możecie sami uszyć rękawice - łapki, dzięki którym kuchenne czynności staną się łatwiejsze. Zobaczcie jak krok po kroku zrobić oryginalną rękawicę kuchenną!

Zrób to sam: jak zrobić oryginalną rękawice kuchenną?
Autor: materiały prasowe Sagaform

Tradycyjne rękawice kuchenne zazwyczaj są bardzo duże i sztywne. Nadają się do wyciągania blachy z piekarnika, ale korzystanie z nich przy wykonywaniu większości czynności kuchennych jest dosyć nieporęczne. Trudno w nich zdjąć pokrywkę z garnka czy odlać wodę z ziemniaków czy makaronu. Jeśli lubicie szyć możecie sami zrobić idealną rękawice kuchenną. Znamy szybki i prosty sposób!

Jak uszyć praktyczną rękawicę kuchenną tzw. łapkę?

Wzorując się na silikonowych łapkach możemy sami w domu uszyć podobną rękawicę, która ułatwi nam wykonywanie codziennych czynności w kuchni. Jeśli masz dosyć tradycyjnych, nieporęcznych rękawic kuchennych. Sprawdź jak uszyć oryginalną, praktyczną rękawicę - łapkę! Do uszycia rękawicy potrzebujemy tkaniny bawełnianej w dowolnym wzorze, wkład do środka (najlepszy będzie taki, który izoluje ciepło), nożyczki, ołówek i tasiemkę, jeśli chcemy zrobić wieszaczek do rękawicy. Niezbędny jest również narysowany na kartce wzór, który odrysujemy na tkaninie. Łapkę możemy szyć na maszynie do szycia lub ręcznie. Najpierw formy odrysowujemy na wkładzie izolującym, a następnie na tkaninie. Wycięte formy materiały przykładamy do siebie w środku, umieszczając wkład izolujący i całość zszywamy. Pełną instrukcję krok po kroku jak uszyć rękawicę kuchenną znajdziecie w materiale wideo: