W sklepach znajdziemy ogromną ofertę świec ozdobnych. Wśród nich zapachowe, dekoracyjne, wymagające naczyń lub świeczników. Inne stosuje się w salonie, a inne w łazience, na tarasie czy w sypialni

Zobacz: Jak zrobić świeczkę - oryginalne świeczki zapachowe >>>

Świece ozdobne: co warto wiedzieć o paleniu ich

  • Ogranicz czas palenia i trzymaj się ściśle informacji na opakowaniu. Czas palenia świecy zależy od opakowania, dodanego zapachu oraz z czego jest zrobiona. 
  • Znajdź dobre i bezpieczne miejsce dla świecy. Nie pal ich w przeciągach, ponieważ płomień będzie drgał, a wówczas wosk nie będzie się równo spalał i świeca się zmarnuje. 
  • Włóż świece na kilka godzin do lodówki, a będą dłużej się palić. 
  • Pilnuj, by knot był krótki. Przytnij go do 5 mm przy każdorazowym paleniu świecy. Długi knot pali się dużym płomieniem i daje więcej sadzy. 

Polecamy: Świece zapachowe: jak wybierać? Świece parafinowe, stearynowe i z wosku pszczelego >>>

Świeczki ozdobne: jak je dobierać?

Świeczki do podgrzewaczy są tanie i wielofunkcyjne. Włożone do małych naczyń są również bezpieczne w użyciu w każdym pomieszczeniu. Najładniej wyglądają w masie, grupowo ułożone np. na parapecie, komodzie, stole. Idealne do kominka aromaterapeutycznego, który sprawdzi się w łazience oraz sypialni. 

Przeczytaj także: Zapach domu - naturalne olejki zapachowe do domu - zastosowanie i właściwości >>>

Długie świece ozdobne sprawdzą się na stole, w ozdobnym świeczniku. Długo się palą, ale warto przesunąć zewnętrzny brzeg do knota, kiedy wosk się topi. Wbrew pozorom długie świece dają najwięcej światła i dobrze oświetlają otoczenie. Świece w naczyniach najczęściej są zapachowe. Warto zapach dobrze dobrać do potrzeb. Intensywne, kwiatowe nie sprawdzą się w salonie połączonym z kuchnią, ale do sypialni będą idealne. Świeże i rześkie zapachy polecane są do łazienki i przedpokoju. Do salonu, szczególnie połączonego z kuchnią, najlepiej wybierać świece dekoracyjne bez zapachu.

Sprawdź: Zdrowe powietrze: czego powinniśmy unikać? Co nam szkodzi w domu?

Świece ozdobne i lampiony - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz nasze galerie zdjęć i przekonaj się, że nic tak nie prowadza przytulnej atmosfery do domu, jak ozdobne świeczki oraz lampiony. W galeriach znajdziesz inspirujące pomysły na udekorowanie swojego mieszkania świecami.

Nie przegap: Dekoracje mieszkania. Pomysł na cztery kąty, czyli jak wybrać dodatki i ozdoby do mieszkania >>>