Jesienna aura sprzyja domatorom. Po długim i aktywnym lecie, częstych wyjazdach nareszcie mamy czas na ulubioną lekturę, nadrabiamy zaległości filmowe i seriale. Nie możemy się doczekać, żeby usiąść wygodnie na sofie, z kubkiem ulubionej herbaty, przykryć się ciepłym kocem i oddać się przyjemnościom i błogiemu nicnierobieniu…

Miłe w dotyku, ciepłe pledy i narzuty

Jesienią na naszych sofach i łóżkach pojawiają się dodatkowe miękkie pledy. Często w ciepłych odcieniach koloru żółtego, pomarańczowego i jasnego brązu. Chętnie zmieniamy też zasłony, z grubszych tkanin zatrzymujących w domu ciepło. Lniane i bawełniane poszewki na poduszki zastępujemy aksamitnymi i futrzanymi. Niektórzy wymieniają nawet dywany, z cienkich, w rozbielonych, jasnych kolorach, na miękkie i puszyste, które przyjemnie grzeją w stopy.

Lampy i świece delikatnie rozświetlają jesienne wieczory

Długie jesienne wieczory to także dużo dodatkowego światła. Oprócz lamp podłogowych i stołowych oświetlających punktowo ulubione miejsce na sofie lub fotel, często wybieramy świece w kolorowych lampionach. Ustawione na stolikach kawowych, komodach, konsolach, portalach kominków i parapetach dodadzą wnętrzu blasku.

Dekoracje stołu z dynią w roli głównej

Jesienne dekoracje również pojawiają się na naszych stołach. Podczas eleganckich przyjęć i na co dzień. Oprócz świec i ładnej zastawy  chętnie korzystamy z mini dyń. Są wyjątkowo wdzięcznym i naturalnym dodatkiem dekoracyjnym. Małe dynie coraz częściej pojawiają się w kolorze białym – idealnie pasują do aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Możemy je układać bezpośrednio na stole pomiędzy lampionami ze świecami lub na ozdobnych, podwyższonych paterach. Do kompozycji możemy dołożyć kilka kasztanów lub ozdobne tykwy. Jako ozdoba stołu ładnie będą wyglądały też kolorowe jabłka, fioletowe figi albo gałęzie roślin naturalnie przebarwiających się na czerwono. Jako dekoracje jak najczęściej wykorzystujmy sezonowe owoce i warzywa.

Czytaj też: pomysły na jesienną dekorację stołu