Styl urban jungle. Tapety i tkaniny inspirowane naturą

2023-12-28 15:30

Feeria barw i naturalnych wzorów śmiało wkroczyła do wnętrz. Soczysta tempera lasów zwrotnikowych pojawia się nie tylko na ścianach, lecz także na tkaninach. Wzory ułożone z kolorów, świergotu ptaków i krzyku małp tworzą we wnętrzach atmosferę daleką od szaro-nudnej codzienności. Może czas na zmiany?

Spis treści

  1. Modne wzory tropikalne - tapety i tkaniny
  2. Jak urządzić mieszkanie w stylu urban jungle. Inspiracje
  3. Tapeta 3D do salonu - najnowsze trendy i pomysły 2024. Eksluzywne tapety 3D

Zapraszamy do wyprawy w świat dżungli – ale tej na tapetach i tkaninach. Projektanci śmiało miksują inspiracje z różnych stron globu. Interesuje ich zwłaszcza przyroda, jednak motywy z niej zaczerpnięte interpretują w pełni po swojemu.

Modne wzory tropikalne - tapety i tkaniny

Już nie tylko liście bananowców, palm i monster. Robi się naprawdę tropikalnie. Tapety i tkaniny zapełniają się słonie, wachlujące się uszami, małpki zerkają ciekawsko zza palm na krążące ponad sofą kolibry. Jakie jeszcze motywy dekoracyjne cieszą się uznaniem?

  • Liście palmowe: często w połączeniu z innymi roślinami z gorących stron świata. To zresztą nie jest odkrycie tego roku, ponieważ palmy pojawiały się na tapetach już od kilku sezonów. Niemniej niegdysiejszą oszczędność w formie zastępuje fantastyczny, bogaty dekor.
  • Owoce egzotyczne: prym wiodą ananasy, ale jest też miejsce na arbuzy, banany, cytrusy.
  • Świat zwierząt: barwne papugi z dalekich krain, drapieżne koty z amerykańskich i afrykańskich dżungli, a do tego flamingi. Nie zawsze jednak różowe – spotkamy też błękitne czy zielone! Z kolei słonie pojawiają się najczęściej w orientalnym anturażu, a więc kierunek Wschód i Indie.
  • Orientalne inspiracje: egzotyczne formy i barwy łączone są z charakterystycznymi wzorami z krajów arabskich, Bliskiego Wschodu i Indii. W ten sposób tapety i tkaniny są i „abstrakcyjne”, i naturalne.
Dżungla w salonie
Motyw miejskiej dżungli

Autor: cuckooland.com

Chcemy jak najbardziej zbliżyć się do natury, zwłaszcza zimą. Doskonale sprawdzą się naturalne materiały, takie jak len, oraz nieustająco modne motywy roślinne. Użyjmy ich na poduszkach, tkaninach, obrusach, i oczywiście na tapetach! Producenci oferują tak realistyczne „printy”, że – siedząc na sofie – można się poczuć niczym w dżungli. Jeśli dodamy do tego egzotyczne rośliny w doniczkach czy motywy rajskich ptaków — tropikalny nastrój gwarantowany! Kolorystyka we wnętrzu także powinna współgrać z paletą natury. Z bogactwem roślinnych wzorów i intensywnych odcieni świetnie będą się komponować barwy pastelowe.

Jak urządzić mieszkanie w stylu urban jungle. Inspiracje

Tapeta 3D do salonu - najnowsze trendy i pomysły 2024. Eksluzywne tapety 3D

DIY. Bambusowy wachlarz nad łóżko w stylu boho – zrób to sam krok po kroku