Urządzamy przedpokój. Wieszak na ubrania

2009-01-14 1:00

Przedpokój to miejsce, które często musi pomieścić dużo rzeczy. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego przedpokoju jest wieszak. Przyda się na ubrania, parasole, torebki i inne akcesoria. Wieszak może mieć rozmaite formy, odpowiednio dopasowane do wielkości przedpokoju, istniejących mebli i innych elementów wystroju przedpokoju.

Przedpokój to dość małe pomieszczenie w mieszkaniu, dlatego trzeba zadbać o jego funkcjonalne urządzenie. Porządek pomogą utrzymać odpowiednio dobrane meble do przedpokoju. Na pewno warto mieć w przedpokoju wieszak - nawet jeśli posiadamy również szafę, w której trzymamy wszystkie ubrania i akcesoria, których nie wprowadzamy "na salony". Jeśli wieszak na ubrania nie przyda się samym domownikom na co dzień, to z pewnością okaże się przydatny podczas wizyty gości, którzy wierzchnie okrycie najczęściej zostawiają w przedpokoju.

Jaki wieszak do przedpokoju

Wybór form i kształtów jest naprawdę duży. Wieszak musi być dostosowane do możliwości pomieszczenia lub przestrzeni przeznaczonej na przedpokój. Jeśli nie brakuje powierzchni można zdecydować się na typowy wieszak stojak lub lekką zabudowę, która nie ograniczy przejścia. W małym przedpokoju sprawdzi się raczej wieszak, który zamontujemy na ścianie i tym samym nie zmniejszymy optycznie powierzchni podłogi. Przedstawiamy kilka propozycji wieszaków, które będą pasować do przedpokoju różnej wielkości.