Marzy ci się garderoba, ale nie masz miejsca? 5 rad, jak urządzić ją w małej przestrzeni

2023-01-12 15:28

Nie w każdym domu, a co dopiero mieszkaniu, znajdzie się miejsce na osobne pomieszczenie, w którym można urządzić garderobę. Gdzie w takim wypadku trzymać ubrania? Oto pięć wskazówek, jak w oryginalny, ale i funkcjonalny sposób urządzić garderobę na małej przestrzeni.

Szafa KOMANDOR
Autor: Materiały prasowe / KOMANDOR

1. Zagospodaruj poddasze

Chociaż poddasze, szczególnie to o sporych skosach, to ogromne wyzwanie aranżacyjne, to nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Wydaje się, że trudno zagospodarować tę przestrzeń, a tak naprawdę jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić, to zatrudnić dobrego stolarza. Wtedy będziesz mieć gwarancję, że stworzona przez niego garderoba na poddaszu będzie zgodnie z twoimi potrzebami. 

2. Nie marnuj przestrzeni pod schodami

Często przestrzeń pod schodami jest niewykorzystana, dlatego warto ją wziąć pod uwagę, szukając miejsca na garderobę. Podobnie jak w przypadku poddasza również i tam z powodzeniem można ją urządzić. Tu też sprawdzą się meble robione na wymiar!

3. Wydziel niewielką przestrzeń w pokoju

Tak jak można z danego pomieszczenia wydzielić jadalnię, część do spania czy część do pracy, tak samo można część z niego uszczknąć na rzecz garderoby. W pokoju wystarczy postawić ściankę albo w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać, nawet półściankę, by za nią zmieścić wszystkie twoje ubrania. Jeśli jednak zdecydujesz się stworzyć zamkniętą garderobę, nie będziesz musieć w środku utrzymywać perfekcyjnego porządku. Wystarczy, że zamkniesz drzwi lub zasuniesz kotarę!

4. Postaw na prostotę

Kiedy pomieszczenie jest tak małe, że trudno z niego cokolwiek wycisnąć, najprostsze rozwiązanie może okazać się najlepszym i przy okazji najtańszym. Postaw na otwartą szafę i kup wieszak, który wyeksponuje twoje ubrania. Jeśli z kolei wolałbyś coś bardziej kameralnego, zawsze możesz na ścianie powiesić kotarę, dzięki której będziesz mieć możliwość ukrycia tej minigarderoby.

5. Zaopatrz się w drewnianą skrzynię

Otwarta szafa, np. w postaci drewnianej skrzyni z drążkiem, może być również elementem wystroju twojego mieszkania. Jedynie musisz zadbać o to, co zostanie w niej powieszone. Ubrania powinny zdobić wnętrze i być spójne chociażby kolorystycznie z resztą pokoju.

Postaw na surowe drewno. To ponadczasowy materiał: prosty, solidny, zawsze modny. Taka skrzynia właśnie w całej swej prostocie będzie doskonałym wyborem dla minimalistów, którzy chcą zawsze pod ręką mieć swoje ubrania. Co ważne, jeśli masz nieco umiejętności, możesz spróbować zbić ją samemu z gotowych elementów, jakie znajdziesz w każdym markecie budowlanym.

Przeczytaj również:

Źródło: architectureartdesigns.com

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE