4 sposoby, jak odmienić mieszkanie za pomocą zasłon. Wcale nie chodzi o okna!

2022-09-27 10:34

Mówimy “zasłony”, myślisz “okna”? Zasłony mogą mieć jednak dużo więcej zastosowań niż zaciemnianie czy po prostu dekoracja. Czasami w mieszkaniu znajdują się pewne newralgiczne punkty, z którymi nie do końca wiadomo, co zrobić. Wtedy najlepiej sięgnąć po zasłony!

Podział pomieszczenia za pomocą zasłony
Autor: instagram.com/amazonhome, instagram.com/chinoiserieandchintz

Przyznam, że sama miałam problem, co zrobić w moim domu z bardzo nieregularną wnęką pod schodami. Trzymamy tam kosze na bieliznę, samojeżdżący odkurzacz i po prostu to, co niekoniecznie zdobiłoby łazienkę, będąc na widoku. Pierwotnie myślałam, aby u stolarza zamówić drzwiczki, jednak wówczas nie był to wydatek pierwszej potrzeby. Wtedy wpadłam na pomysł, że najlepiej po prostu zawiesić tam zasłonkę i… przyznam, że to był strzał w dziesiątkę! W jednym z marketów budowlanych kupiłam materiał i samodzielnie za pomocą specjalnych taśm z sieci IKEA “uszyłam” (a tak naprawdę to “skleiłam”) zasłonę. Wystarczyło tylko kupić zazdroskę, na której powiesiłam materiał, i voilà! Teraz, kiedy chcę żeby odkurzacz stamtąd wyjechał, po prostu podwieszam ją na pobliskim uchwycie na papier toaletowy. Przy okazji dostęp do wnęki nie jest w żaden sposób utrudniony. Drzwiczki mogłyby zajmować trochę miejsca.

Zasłona w łazience
Autor: Olga Steliga-Dykas

Zasłona to niewielki koszt, a za każdym razem, gdy będę chciała przemalować łazienkę, będę mogła bez trudu do nowego koloru dopasować zasłonę. W przypadku drzwiczek nie byłoby już tu takie proste.

A jak można jeszcze wykorzystać zasłony? Oto 4 sposoby:

1. Ukryj brzydkie ściany lub to, co chcesz schować

Jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz przeznaczać większych sum na remont, a masz coś, co niekoniecznie powinno być na widoku, zasłony sprawdzą się idealnie. Schowasz za nimi nie tylko brzydką ścianę, niezbyt atrakcyjne szafy, ale też niewielką garderobę. Przy okazji materiał doda wnętrzu nowego charakteru, ale i przytulności. 

2. Dziwne wnęki i małe kąty zamień w dodatkowe miejsce do przechowywania

W każdym domu znajdzie się jakieś miejsce, które nie jest wykorzystywane, a ma potencjał, by stać się użyteczne. Jeśli tak jak ja, posiadasz wnękę pod schodami w kilka chwil zamienisz ją w dodatkowe pomieszczenie, w którym schowasz odkurzacz, deskę do prasowania, żelazko czy inne sprzęty itp.

3. Zamień drzwi na zasłony lub oddziel za pomocą materiału od siebie dwa pomieszczenia

Właściciele niektórych domów nie zdecydowali się na oddzielenie za pomocą drzwi salonu od przedpokoju - a te mogą być dodatkowym zabezpieczeniem chociażby przed panującą na zewnątrz temperaturą. Innym razem drzwi są, ale takie, że wolałabyś, żeby jednak ich nie było. W obu przypadkach doskonałym rozwiązaniem będzie również zasłona!

4. Zrób dwa pokoje z jednego!

W niewielkich mieszkaniach trudno o prywatność. W obecnej sytuacji, kiedy jeszcze sporo osób pracuje zdalnie, znalezienie swojego konta może stanowić wyzwanie. Ratunkiem może ponownie okazać się zasłona, za pomocą której można wydzielić sobie niewielkie miejsce do pracy, a następnie łatwo ją zasunąć przywracając pokojowi pierwotny rozmiar.

Jeśli mieszkasz w kawalerce, za pomocą zasłon możesz wydzielić sobie również małą sypialnię.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE