Ceny farb do ścian i sufitów, rodzaje farb. Modne kolory ścian - galeria zdjęć

2024-01-24 14:11

Planujesz remont lub chcesz po prostu odświeżyć kolor ścian? W takim razie warto przyjrzeć się różnym rodzajom farb ściennych i sufitowych oraz ich aktualnym cenom. Jaka jest najlepsza farba do malowania ścian?

Spis treści

 1. Farba lateksowa: cena. Ile kosztuje farba lateksowa?
 2. Farba ceramiczna: cena. Ile kosztują farby ceramiczne?
 3. Farba akrylowa: cena. Ile kosztują farby akrylowe?
 4. Farba strukturalna: cena. Ile kosztują farby strukturalne?
 5. Farba tablicowa: cena. Ile kosztują farby tablicowe?
 6. Farba magnetyczna: cena. Ile kosztują farby magnetyczne?
 7. Farba fluorescencyjna: cena. Ile kosztują farby fluorescencyjne?
 8. Modne kolory ścian. Galeria zdjęć

Na potrzeby artykułu skupiliśmy się na farbach produkowanych przez marki cieszące się w Polsce największą popularnością i zaufaniem, a więc: Beckers, Dekoral, Dulux, Magnat, Śnieżka, Tikkurila.

Farba lateksowa: cena. Ile kosztuje farba lateksowa?

Farba lateksowa to obecnie jeden z najchętniej kupowanych rodzajów farb do ścian i sufitów. Nic dziwnego – cechuje ją wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i mocne szorowanie na mokro! To czyni farbę lateksową idealnym kandydatem na ściany i sufity w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, a więc przedpokój, kuchnia czy pokój dziecka.

Ile kosztuje farba lateksowa? Oto przykłady farb lateksowych od wybranych producentów: 

 • Beckers: biała farba z linii produktów premium, Designer kosztuje ok. 180 zł za 10l, a za wersję kolorystyczną ok. 130 zł; biała farba z linii Vaggfarg 3l to wydatek ok. 105 zł, natomiast farby kolorowej - ok. 180 zł za 2.5l; profesjonalna farba Interio Pro to koszt ok. 340 zł za 5l
 • Dekoral: Farba Odporna Na Szorowanie kosztuje ok. 120 zł za 10l, Łazienka&Kuchnia biała 85 zł 2,5l Moc koloru to koszt ok. 110 zł za 5l
 • Dulux: np. białe odcienie z linii Kolorów Świata kosztują ok. 120 zł/5l, inne kolory ok. 70 zł/2,5l; farba biała z linii EasyCore Plamoodporna to koszt 229 zł za 9l, linia kolorów Ściany i Sufity to koszt ok. 10 zł/2,5l
 • Magnat: farba Ultramatt kosztuje ok. 150 zł za 10l; Impressive White o bardzo silnym kryciu to koszt 88 zł za 2,5ll; linia plamoodpornych i gładkich w dotyku farb Passion to koszt 115 zł za 2,5l
 • Śnieżka: Max White Effect kosztuje ok. 129 zł za 10l; Plamoodporna (2,5l biały i kolor) to koszt 110 zł; linia kolorów Barwy Natury 5l to koszt ok. 100 zł; biała EkoPlus kosztuje ok. 120 zł za 10l
 • Tikkurila: farba SuperWhite 10l kosztuje ok. 135 zł; linia farb premium Optiva 5, 9l kolor to koszt nawet 380 zł, farba zawierająca składniki roślinne Nature White kosztuje ok. 341 zł za 10l

Farba ceramiczna: cena. Ile kosztują farby ceramiczne?

Farba ceramiczna to typ farby lateksowej, do której dodano mikrokuleczki ceramiczne. To właśnie one nadają farbie ceramicznej wyjątkowe właściwości. Przede wszystkim, doskonale kryje nierówności ścian, cechuje się też dużą elastycznością i przyczepnością.

Farby ceramiczne są odporne na zabrudzenia i można bez obaw czyścić je na mokro (a nawet mocno szorować), ponieważ są wodoodporne. Nie jest im też straszna wilgoć, środki dezynfekujące (np. z alkoholem) czy odpryski. Farba ceramiczna sprawdzi się więc w takich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy pokój dziecka.

Ile kosztuje farba ceramiczna? Oto przykłady farb ceramicznych od wybranych producentów:

 • Beckers: Beckers Designer Collection to koszt ok. 110 zł za 2,5l
 • Dekoral: linia farb Home&Style kosztują ok. 40 zł za 2.5l 
 • Magnat: Magnat Ceramic Plamoodporna biała 180 zł/5l
 • Tikkurila: linia farb Optiva Ceramic 3 to koszt ok. 148 zł za 2.7l

Farba akrylowa: cena. Ile kosztują farby akrylowe?

Podobnie jak farba lateksowa, farba akrylowa należy do grupy farb dyspersyjnych, czyli rozpuszczalnych w wodzie. Z farbą lateksową łączy ją też obecność żywicy, chociaż w mniejszej ilości. Dlatego też farba akrylowa nie jest tak odporna na wodę, szorowanie czy uszkodzenia mechaniczne jak farba lateksowa, ale nie oznacza to, że nie warto jej kupować.

Farba akrylowa świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie nie ma dużego ryzyka uszkodzeń i zaplamienia, a więc np. w salonie czy sypialni. Jest ona również doskonałym wyborem na sufit! Co więcej, farba akrylowa charakteryzuje się szybko znikającym i mało drażniącym zapachem.

Ile kosztuje farba akrylowa? Oto przykłady farb akrylowych od wybranych producentów:

 • Beckers: linia Designer to koszt ok. 120 zł za 2.5l
 • Dekoral: biała farba Remonty kosztuje 33-50 zł za 5l, Antyrefleksyjna to koszt ok. 50 zł za 5l, Ściany i Sufity Śnieżnobiała kosztuje ok. 100 zł za 5l
 • Dulux: Dulux Crystal White 10 l 86 zł, Acryl Matt 5l 150 zł, Absolute White 9l 90 zł
 • Magnat: grunt akrylowy z linii Style 1 l 34 zł
 • Śnieżka: Pearl White kosztuje ok. 90 zł za 9l, Eko kosztuje ok. 60 zł za 9l
 • Tikkurila: Optiva Colour to koszt ok. 250 zł za 9l

Farba strukturalna: cena. Ile kosztują farby strukturalne?

Farba strukturalna łączy w sobie wizualne zalety tradycyjnych farb i ozdobnych tynków. Z jej pomocą możemy ciekawie udekorować ścianę, tworząc na niej oryginalną strukturę 3D lub powierzchnię imitującą beton, tynk, a nawet kamień.

Farba strukturalna jest dość gęsta, przez to może wymagać trochę wprawy w jej nakładaniu, ale różnorodność kolorów i efektów, które można z jej pomocą uzyskać, jest zdecydowanie warta wysiłku.

Ile kosztuje farba strukturalna? Oto przykłady farb strukturalnych od wybranych producentów:

 • Primacol: Piasek Pustyni to koszt ok. 85 zł za 5l, Baranek kosztuje ok. 87 zł za 5l, Werniks Metaliczny Stare Złoto 75 zł/1l
 • Magnat: linia Style: Velatura kosztuje ok. 218 zł za 1l, farba Perla Sabbia to koszt ok. 180 zł za 2,5l, Stiuk Perłowy kosztuje ok. 344 zł za 1l

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Farba tablicowa: cena. Ile kosztują farby tablicowe?

Farba tablicowa tworzy na powierzchni ściany gładką powierzchnię przypominającą nieco szkolną tablicę. Możemy po niej pisać kredą lub specjalnym pisakiem. Zastosowanie tego rodzaju farby jest bardzo szerokie, ale najczęściej stosuje się ją w pokojach dzieci, kuchniach i spiżarniach.

Na ścianie pokrytej farbą tablicową możemy np. zostawić domownikom wiadomość, zapisać ważną datę lub przepis. Nie musimy się też martwić ścieraniem czy uszkodzeniami – farba tablicowa jest wodoodporna i bardzo wytrzymała.

Ile kosztuje farba tablicowa? Oto przykłady farb tablicowych od wybranych producentów:

 • Dulux: farba tablicowa (czarna) to koszt ok. 47 zł za 0.25l
 • Magnat: wersja magnetyczna+tablicowa kosztuje ok. 130 zł za 0.75l, sama tablicowa to koszt ok. 90 zł 0.75l 
 • Tikkurila: linia LIITU to koszt ok. 110 zł za 0.9l 

Farba magnetyczna: cena. Ile kosztują farby magnetyczne?

Razem z farbą tablicową, farba magnetyczna to prawdziwy hit ostatnich lat. Obie farby często występują w duecie: ściany malowane są warstwą farby tablicowej i magnetycznej, dzięki czemu można korzystać z właściwości, jakie oferuje każda z nich.

Farba magnetyczna jest dość gęsta i ma w sobie drobinki metalu, przez co z łatwością przyciąga magnes. Można więc na ścianie pomalowanej farbą magnetyczną przypinać zdjęcia, paragony, kartki z notatkami i inne lekkie ozdoby.

Ile kosztuje farba magnetyczna? Oto przykłady farb magnetycznych od wybranych producentów:

 • Magnat: koszt ok. 130 zł za 0.75l 
 • Tikkurila: farba Magnetic kosztuje ok. 115 zł za 0.5l 
 • Jeger: to koszt ok. 120 zł za 1
 • Primacol: Magnetic Paint, 125/0,75l

Farba fluorescencyjna: cena. Ile kosztują farby fluorescencyjne?

Farba fluorescencyjna po odpowiednim naświetleniu w ciągu dnia, będzie świecić nocą nawet przez kilka godzin. Ten rodzaj farby jest nie tylko oryginalnym pomysłem na ozdobę ścian, ale ma również kilka praktycznych zastosowań.

Przede wszystkim farba fluorescencyjna doskonale sprawdzi się do dekoracji niewielkich powierzchni w pokoju dziecka czy salonie – możemy na przykład wykorzystać szablon i stworzyć na suficie rozgwieżdżone niebo, albo ciekawe geometryczne kształty na ścianie.

Farba fluorescencyjna sprawdzi się także do podkreślania newralgicznych lub niewidocznych miejsc, np. włączników światła, wyjść ewakuacyjnych itd. Warto więc wykorzystać ją w garażu, piwnicy i na korytarzach.

Ile kosztuje farba fluorescencyjna? Oto przykłady farb fluorescencyjnych od wybranych producentów:

 • Primacol: farba NEON kosztuje ok. 30 zł za 0,25l
 • Tikkurila: farba Taika Glow to koszt ok. 105 zł za 0.33l

Modne kolory ścian. Galeria zdjęć

Murator Remontuje: Jak poprawnie przygotować ściany do malowania?
Materiał sponsorowany