Prosty sposób na przeliczanie metrów kwadratowych na metry sześcienne

2021-06-20 11:49 Barbara Ruppel
Miarka
Autor: Unsplash.com @wwarby

Planujesz położenie nowego parkietu z desek w salonie lub ocieplenie domu styropianem. Znasz powierzchnię, na której będziesz pracować i wiesz, ile ma metrów kwadratowych. Stajesz przed kolejnym zadaniem: obliczeniem, ile metrów sześciennych materiału potrzebujesz. Jak zamienić m2 na m3 w prosty sposób? Dzięki tej technice już nigdy się nie pomylisz!

Przeliczenie metrów kwadratowych na metry sześcienne

By zamienić m2 na m3, musisz znać nie tylko powierzchnię, którą pokryjesz danym materiałem, na przykład wymiar podłogi lub ściany. Bardzo ważne jest również określenie grubości danego materiału. Zanim przejdziesz do obliczeń, dowiedz się, ile centymetrów grubości ma deska do parkietu, płyta MDF czy bloczek styropianu.

Jak zamienić metry kwadratowe na metry sześcienne, znając grubość potrzebnego materiału? Załóżmy, że powierzchnia podłogi, na której planujesz położyć dębowy parkiet ma 100 m2. W sklepie znalazłeś idealne deski o grubości 5 cm. Ile w takim razie metrów sześciennych desek potrzebujesz, by wyłożyć nimi cały parkiet?

Zamiana m2 na m3 – wzór i obliczenia

By to obliczyć, wystarczy pomnożyć ilość m2 przez grubość wyrażoną w metrach.

Wzór przedstawia się następująco:

powierzchnia w m2 x grubość w m

W tym przypadku będzie to 100 m2 x 0,05 m [bo 5 cm = 0,05 m], czyli 5 m3.

By pokryć parkiet o powierzchni 100 m2 dębowymi deskami o grubości 5 cm, musisz kupić przynajmniej 5 m3 materiału.

Oszczędność wody, którą odczujesz wyłącznie przy rachunkach

Nowe rozwiązania do łazienki dbają o to, by codzienna toaleta całej rodziny była czystą przyjemnością również dla naszej planety. Jednym z nich jest GROHE EcoJoy, innowacyjny ogranicznik przepływu montowany w bateriach umywalkowych, słuchawkach prysznicowych i deszczownicach. Został zaprojektowany tak, by redukcja zużycia wody nawet o połowę pozostawała nieodczuwalna nie tylko podczas mycia rąk, ale również pod natryskiem.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Odkryj nowy nurt – warsztat FDESIGN | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka
Akcja specjalna: Eko łazienka. Żyj ekologicznie, nie rezygnuj z komfortu

Jak w trosce o higienę, urodę i komfort korzystać z wody w łazience, jednocześnie odpowiedzialnie podchodząc do zasobów naturalnych? Połączyć obie te wartości pomagają innowacyjne rozwiązania łazienkowe, które wraz z marką GROHE prezentujemy w naszej redakcyjnej akcji specjalnej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021