Stroiki z szyszek na pomnik na Wszystkich Świętych

2021-10-13 11:18

Wśród dekoracji nagrobnych stroiki z szyszek wyróżniają się naturalnością. Dowiedz się, jakie szyszki są najczęściej wykorzystywane na stroiki na groby. Zobacz zdjęcia stroików z szyszek na pomniki na cmentarzu.

Każdego roku na 1 listopada dekorujemy groby naszych bliskich. Obok zapalonych zniczy na grobach nie może zabraknąć roślinnych dekoracji. Wśród najczęściej wybieranych dekoracji grobów znajdziemy rozmaite wieńce i wiązanki ze świeżych bądź sztucznych kwiatów przygotowane na podkładach z gałęzi drzew iglastych. Chętnie też ozdabiamy pomniki bukietami z kwiatów ciętych, z których od lat najpopularniejsze są chryzantemy. Dużą popularnością cieszą się także stroki z gałązek iglaków ozdobionych rozmaitymi elementami, w tym szyszkami drzew iglastych.

Zobacz też: 

>> Wiązanki na Wszystkich Świętych: jak zrobić bukiet z suszonych lub świeżych kwiatów [WIDEO]

>> Stroik na cmentarz ZRÓB TO SAM: dekoracja ze sztucznych kwiatów na Wszystkich Świętych [WIDEO]

Stroiki z szyszek – dobra dekoracja pomnika

Dobrym pomysłem na dekorację pomnika na cmentarzu są stroiki z szyszek i z szyszkami. Szyszki to materiał naturalny, który doskonale komponuje się z igliwiem oraz innymi suszonymi materiałami florystycznymi. Dodatkowo szyszki są wyjątkowo trwałym materiałem, dzięki czemu kompozycje, do których je wykorzystano na długo pozostają ozdobą grobu. Szyszki można też  malować na dowolny kolor.

Zobacz zdjęcia STROIKÓW Z SZYSZEK NA GRÓB

Jakie szyszki na stroik na grób

Do tworzenia stroików nagrobnych najczęściej wykorzystuje się szyszki różnych gatunków sosny, świerka, modrzewia, jodły i daglezji (dwie ostatnie stosuje się najrzadziej).

  • Szyszki sosny pospolitej (Pinus sylvestris) – brązowe, o szerokojajowatym kształcie, osiągają od 3 do 7 cm długości, tarczki łusek mogą być różnorodnie wykształcone – od płaskich po stożkowate z niewielkim wyrostkiem.
  • Szyszki sosny czarnej (Pinus nigra) – jajowate, w kolorze ochry, osiągają do 8 cm długości, łuski zaokrąglone, z krótkim kolcem, wewnątrz szyszki prawie czarne.
  • Szyszki śródziemnomorskiej sosny pinii (Pinus pinea) wyróżniają się wielkością - mają nawet do 16 cm długości i 12 cm szerokości, są masywne, jajowate, z grubymi i silnie zdrewniałymi łuskami o zaokrąglonych końcach.
  • Szyszki świerka pospolitego (Picea abies) – mają 10–15 cm długości,są gładkie, jasnobrązowe.
  • Szyszki świerka kłującego (Picea pungens) – jasnobrązowe, długości 8-10 cm, łuski drobne, miękkie, o szczytach wyraźnie ściętych i nierówno ząbkowanych.
  • Szyszki świerka kaukaskiego (Picea orientalis) – wąskie, wydłużone (6–9 cm), jasnobrązowe, łuski nasienne zaokrąglone i całobrzegie.
  • Szyszki modrzewia europejskiego (Larix decidua) – owalne, długości około 5 cm i około 3 cm szerokości, jasnobrunatne z łuską na brzegach.
  • Szyszki modrzewia japońskiego (Larix kaempferi) brunatne, około 3 cm średnicy, rozetkowate i bardziej płaskie niż u modrzewia europejskiego, łuski szyszek na brzegach wyraźnie odwinięte na zewnątrz. Szyszki utrzymują się na gałęziach.
  • Szyszki daglezji zielonej (Pseudotsuga menziesii) – jasnobrązowe, długości do 10 cm, łuski okrywowe języczkowate, wystające ponad krawędź łuski właściwej.

Wieniec z szyszek na grób

Ciekawa propozycja ozdoby grobu na Wszystkich Świętych jest wieniec z szyszek. Do jego wykonania potrzebujemy podstawę o kształcie wieńca (z drutu, styropianu, mocnego kartonu), do której klejem bądź drucikiem mocujemy szyszki. Dekoracje możemy uzupełnić gałązkami iglaków lub innymi florystycznymi dodatkami.

A może wolisz wiązankę na Wszystkich Świętych z suszonych lub żywych kwiatów?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021