Świerk kłujący 'Glauca' - Picea pungens 'Glauca'

2020-07-16 15:39
Świerk kłujący 'Glauca'
Autor: Mirosław Krogulec Świerk kłujący 'Glauca'

Świerk kłujący 'Glauca' pochodzi z Ameryki Północnej. To zimozielone drzewo ma pokrój dość szeroki, stożkowy, z poziomo ułożonymi gałęziami.

Świerk kłujący 'Glauca' polecany jest do dużych ogrodów, w mniejszych lepiej posadzić inną, karłową odmianę o podobnym zabarwieniu igieł: 'Glauca Globosa' lub 'Iseli Fastigiate'. Dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza i suszę. Nie przemarza. U starszych okazów pędy boczne zwisają. Igły - grube i nastroszone – są mniej lub bardziej srebrzysto-niebieskie. Dlatego też często bywa nazywany świerkiem srebrnym. Dekoracyjne szyszki, początkowo czerwonawe, później jasnobrązowe mają wystające postrzępione łuski. (mn-k)

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Wysokość do 30 m
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł srebrzystoniebieska
Pokrój stożkowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021