Jak zrobić stroik na cmentarz? Dekoracja ze sztucznych kwiatów na Wszystkich Świętych

2022-10-26 11:44

Stroik na cmentarz to dekoracja, która jest bardzo łatwa do zrobienia. Co więcej, sprawdzi się o wiele lepiej niż gotowa, kupiona wiązanka na Wszystkich Świętych. Jak zrobić stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów? Przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku.

Stroik ze sztucznych kwiatów na grób
Autor: Getty Images

Proponowany przez nas stroik na cmentarz to wiązanka na Wszystkich Świętych wykonana ze sztucznych kwiatów. Takie rozwiązanie stanowi alternatywę dla żywych kwiatów, które mają niestety ograniczoną żywotność – zwłaszcza w listopadzie, który potrafi zaskoczyć nawet zimową aurą.

Stroik ze sztucznych kwiatów przetrwa w dobrym stanie o wiele dłużej. Nie straci swojej świeżości i wciąż będzie pięknie wyglądał jeszcze podczas Bożego Narodzenia. Jak zrobić stroik na cmentarz? Poniżej przygotowaliśmy listę potrzebnych rzeczy i instrukcję krok po kroku, jak wykonać stroik na Wszystkich Świętych.

Stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty długo kojarzyły się z mało efektownym plastikiem i materiałami niskiej jakości. Na szczęście w ostatnich latach wiele się zmieniło w tym zakresie. W wielu wnętrzach zresztą królują bukiety ze sztucznych kwiatów, które łudząco przypominają te żywe. Co więcej, nie tracą swojej urody w miarę upływu czasu. Dlatego jeśli chcemy wykonać solidny, trwały i piękny stroik na cmentarz, wybierzmy kwiaty jak najbardziej zbliżone do tych prawdziwych.

Stroik na cmentarz DIY: co będzie potrzebne?

Bazą stroika na Wszystkich Świętych jest konar drzewa. Będziemy potrzebować także:

  • pędów krzewów (np. rdestu);
  • kory kokosowej wybielanej;
  • sztucznych elementów dekoracyjnych: winogron, kwiatów peonii, ozdobnych owoców;
  • gąbki do suchych kwiatów, na której zamocujemy kompozycje;
  • włókien rattanu;
  • kory brzozowej;
  • sznurka, drucików ozdobnych, nożyczek, sekatora, obcęgów i gorącego kleju.

Zobacz także inne wiązanki na Wszystkich Świętych:

Jak zrobić stroik na cmentarz? Instrukcja krok po kroku

Dekorację na grób ze sztucznych kwiatów na Wszystkich Świętych rozpoczynamy od konara drzewa, który stanowi podstawę kompozycji. Do niego przymocujemy gorącym klejem gąbkę do suchych kwiatów. Klej nanosimy zarówno na gąbkę, jak i na konar.

Gdy klej zaschnie, a gąbka będzie stabilna, dekorujemy ją pędami krzewów (np. rdestu, który wysuszony ma barwę śliwkową albo bordową). Następnie mocujemy na gąbce rattan, który nada wiązance ażurowy charakter. Teraz możemy zacząć zdobić wiązankę kwiatami i listkami, które wcześniej przygotowaliśmy.

Aby zasłonić widoczne fragmenty, wykorzystujemy korę kokosową, którą mocujemy do gąbki za pomocą dekoracyjnych drucików. Następnie dodajemy grona sztucznych winogron, a zamiast tradycyjnej wstążki – sznurek. Na sam koniec dekorujemy wszystko korą brzozową. Gotowe!

Jak zrobić stroik na cmentarz w doniczce?

By udekorować grób na Wszystkich Świętych, możemy również przygotować stroik w doniczce lub bukiet ze sztucznych kwiatów i umieścić go w doniczce czy plastikowym (lub kamiennym) wazonie. Tworząc wiązankę, postępjemy tak samo jak w przypadku stroika z pieńkiem. Możemy wykorzystać sztuczne kwiaty, druciki, gałązki, ozdobne wstążki, ususzone gałązki pomalowane np. sprayem na srebrny czy złoty kolor. Wiązankę wkładamy do wysokiego wazonu lub - jeśli jest szeroki i niski - wykładamy gąbką i wbijamy w nią kwiaty.

Dekoracje zrób to sam: GALERIE ZDJĘĆ

Autorskie dekoracje to nie tylko oszczędność pieniędzy, lecz także sposób na wykonanie unikalnych rzeczy. W galeriach zdjęć prowadzimy przez wszystkie etapy krok po kroku.

Groby z polskich filmów i seriali. Nie tylko "Klan" i "M jak miłość" | Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE