Modne dekoracje świąteczne: trendy 2021

2021-12-20 10:49

Święta klasycznie czy w rytmie trendów? W zasadzie jedno nie wyklucza się z drugim. Tegoroczne trendy dekoracyjne udowadniają, że tradycję da się efektownie łączyć z nowoczesną fantazją. Sprawdź, jakie dekoracje świąteczne są najmodniejsze w tym sezonie, i poszukaj inspiracji dla swojego domu na Boże Narodzenie.

świąteczne dekoracje
Autor: materiały prasowe Kratki

Spis treści

  1. Modne kolory dekoracji świątecznych
  2. Choinka biało-złota – zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ!
  3. Świąteczne trendy 2020: zobacz, co będzie modne w tym roku!  
  4. Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku
  5. Motywy dekoracyjne – trendy świąteczne
  6. Materiały w dekoracjach – od lnu do aksamitu
  7. Ażurowe dekoracje świąteczne
  8. Rośliny na święta – nie tylko gwiazda betlejemska i jemioła!
  9. Modne dekoracje świąteczne – zobacz ZDJĘCIA!

Klasyczny duet kolorystyczny na święta? Przede wszystkim zieleń plus czerwień. I takie połączenie także znajdziemy w tegorocznych kolekcjach dekoracji na Boże Narodzenie. Ale jest też np. czerń plus złoto, granat, a do tego dochodzą ciekawe materiały – naturalny len, szykowny aksamit czy kamionka. Prawdziwą furorę robią również ozdoby świąteczne w stylu ekologicznym.

Modne kolory dekoracji świątecznych

Szybko da się zauważyć, że jedną z najmodniejszych barw w tym sezonie jest kolor złoty. Pojawia się w klasycznych dekoracjach świątecznych, takich jak bombki choinkowe, ale też w dodatkach: świecznikach, tkaninach, elementach zastawy stołowej. Co więcej, nie chodzi o to, by dom emanował luksusem. Ważny jest umiar, a złote detale mają często proste, minimalistyczne formy.

..  Choinka cała w bieli – inspiracje na święta >>>

Z czym zaś łączyć kolor złoty? Tu wkraczają kolejne barwy popularne w tym sezonie świątecznym. Po pierwsze, szmaragdowa i butelkowa zieleń – ze złotem tworzy duet jak w najlepszym sklepie z biżuterią. Po drugie, biel – prawdziwym hitem są choinki strojone na biało-złoto. Po trzecie, czerń! To z kolei wybór dla odważnych, ponieważ kolor czarny nieszczególnie kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Jednak w detalach, zwłaszcza zestawiony ze złotem, wprowadza dyskretny, elegancki czar do aranżacji. Po czwarte wreszcie, granat. W parze z kolorem złotym rządzi na salonach od początku roku. Dlaczego by więc nie wykorzystać tego sprawdzonego duetu na Boże Narodzenie?

Choinka biało-złota – zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ!

Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY

Świąteczne trendy 2020: zobacz, co będzie modne w tym roku!  

Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku

Agnieszka Malec, stylistka Urzadzamy.pl, pokazuje, jak w prosty sposób wykonać bezpretensjonalną, nowoczesną dekorację świąteczną w stylu skandynawskim. Wystarczy do tego kilka puszek, parę świec, nieco mchu (z legalnego źródła, np. ze sklepu ogrodniczego), trzy hiacynty i garść dodatków. Szczegóły wraz z instrukcją wykonania w naszym wideo DIY.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Motywy dekoracyjne – trendy świąteczne

Boże Narodzenie to cały pakiet uroczych motywów dekoracyjnych: choinek, śnieżynek, reniferów, mikołajów czy gwiazdek. Ale w tym sezonie do ozdób świątecznych wkroczyły także inne elementy, których zazwyczaj nie kojarzymy ze świętami. Dobry przykład stanowią pióra – pokryte są nimi (oczywiście sztucznymi) np. bombki i girlandy świąteczne. Pojawiają się też jako motyw dekoracyjny na papierze służącym do pakowania prezentów. Na nim zresztą znajdziemy również takie wzory, jak marmur czy lastryko, czyli materiały wykończeniowe popularne w tym roku.

Materiały w dekoracjach – od lnu do aksamitu

Tkanina lniana znana jest człowiekowi od pradziejów. Ciągle popularna w bieliźnie stołowej czy pościeli, coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność we wnętrzach. Należy to wiązać z rosnącą świadomością ekologii, a więc też materiałów przyjaznych dla środowiska. Len znajdziemy w dodatkach dekoracyjnych na święta, takich jak obrusy, serwetki czy poszewki na poduszki z motywami bożonarodzeniowymi.

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

..  Bombki z papieru – dekoracje świąteczne zrób to sam >>>

Na drugim biegunie sytuuje się aksamit, czyli tkanina kojarzona z szykiem oraz luksusem. Pięknie prezentuje się w ciemnych kolorach: czerwieni, czerni, butelkowej zieleni, granacie, marsali. W domu strojonym na Boże Narodzenie świetnie sprawdzą się poszewki na poduszki w takim wydaniu, dekorowane np. złotymi, drobniutkimi gwiazdkami.

Ażurowe dekoracje świąteczne

Z jednej strony złoto i eleganckie materiały (np. aksamit), z drugiej zaś – minimalizm rodem ze Skandynawii. I właśnie północne marki oferują mnóstwo ozdób świątecznych, które są lekkie optycznie oraz czarują ażurowym dekorem. Są to przede wszystkim gwiazdki bożonarodzeniowe oraz różnorodne zawieszki. Czasem też przyjmują elegancką odsłonę, jeśli wybierzemy modele złote, srebrne albo w kolorze miedzianym.

Rośliny na święta – nie tylko gwiazda betlejemska i jemioła!

Z Bożym Narodzeniem kojarzą się przede wszystkim dwie rośliny. Pierwsza to ogniście czerwona gwiazda betlejemska, a druga – jemioła, którą zwykle wieszamy np. przy żyrandolu. Ale jeśli kochamy naturalne, żywe akcenty we wnętrzu, warto sięgnąć także po inne rośliny. Z letnich trendów skoncentrowanych na motywach egzotycznych pozostało zainteresowanie eukaliptusem, czyli ulubioną pozycją w menu misia koala. A jeśli wolimy coś rodzimego, postawmy na bluszcz. To wdzięczna roślina do strojenia girland świątecznych. Nadaje się również do wykonywania stroików na Boże Narodzenie.

Modne dekoracje świąteczne – zobacz ZDJĘCIA!

Miloo Home - Trendy w dekoracjach świątecznych