Wybieramy dodatki do wnętrz w kolorach roku 2015: Marsala i Miedziany Oranż!

2015-01-09 19:10 Monika Czerwińska-Konarska

Dodatki do wnętrz, a własciwie ich kolory, zmieniamy zgodnie z porami roku. Znamy już kolor roku 2015, także wiemy w którą iść stronę! Dodatki do wnętrz w kolorze modnej Marsali i Miedzianego Oranżu zdecydowanie uzupełnią modne, ale zdecydowanie chłodne dotąd aranżacje w odcieniach szarości i koloru beżowego.

Być może panujący na świecie kryzys sprawił, że w dekoracjach wnętrz następuje powrót barw cieplejszych, pozwalających cieszyć się przytulnością na codzień. Pamiętajmy jednak by nie przesadzać i nie aranżować od razu całego wnętrza  lub wymieniać wszystkich dodatków do wnętrz, w tych samych odcieniach, ponieważ takie barwy mogą nas szybko przytłoczyć. Proponowane “ocieplenie” nie oznacza jednak powrotu do odcieni morelowych i koloru pomarańczowego. Kolory roku 2015 to metaliczne odcienie oranży, róży i bordo, lekko zgaszone. A Marsala jest wyjatkowo zmysłowa. Stanowi idealne uzupełnienie chłodnych odcieni koloru niebieskiego i turkusu lub wręcz totalną przeciwwagę dla nich. Także nadchodzą dobre czasy dla dekoracji wnętrz. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wielbiciele neutralnych szarości, błękitów i granatów zostaną przy swoich wyborach, lub będą mogli w modny sposób ocieplić swoje mieszkania lub odwrotnie. Wielbiciele ciepłych i nasyconych barw będą mogli nareszcie rozwinąć skrzydła, gdyż w sklepach już zaczyna się pojawiać mnóstwo  mebli i dodatków w odcieniach Marsala, burgundowym, czy właśnie w odcieniu Miedzianego Oranżu. Kolory roku 2015 - Marsala i Miedziany Oranż to odcienie nowoczesne, doskonale pasujące do odcieni metalicznych takich jak ciemny metal (tzw. gun metal) czy aluminium, chrom czy stare złoto. Odcienie te pasują również do drewna. I jeszcze jedno. Kolory te znakomicie sprawdzą się we wnętrzach orientalnych.

Dodatki w odcieniu Miedzianego Oranżu i Marsali 

Marsala i Copper Orange są kolorami wyjątkowo wdzięcznymi  dla dodatków do wnętrz. Zresztą już od jakiegoś czasu w sklepach i galeriach z dekoracjami  wnętrz  możemy znaleźć coraz więcej świeczników, lampionów,  świec zapachowych, poszewek na poduszki z metalizowanych tkanin  czy nawet dywanów typu shaggy z lśniącym miedzianym runem. Pojawia się też zastawa stołowa, sztućce czy drobiazgi do łazienki w odcieniach miedzi. W sklepach znajdziemy również małe komody i stoliki pomocnicze.

Z czym łączyć Marsalę i Miedziany Oranż? 

Kolory roku 2015, czyli Marsala i Miedziany Oranż doskonale łączą się z kolorami neutralnymi – szczególnie z odważnym antracytem, odcieniami różu i oczywiście bielą. Wyjątkowym połączeniem kolorystycznym apetycznej Marsali będzie zestawienie jej z błękitem. Ale zdecydowanie najlepiej modne dodatki do wnętrz prezentują się w towarzystwie jasnych i ciemnych kolorów metalicznych, czyli aluminium, chromu, gun metalu, starego złota i oczywiście miedzi. Marsla i Copper Orange dobrze także wyglądają z różnymi odcieniami drewna, ciemnymi i jasnymi. Jeśli chcemy uzyskać efekt monochromatyczny próbujmy łączyć te kolory z drewnem wiśni, czereśni czy lekko różowym bukiem. Jeśli zależy nam na wydobyciu i podkreśleniu nowych kolorów wybierzmy kontrastujące kolory drewna. Będą to ciemne odcienie wenge, szarego dębu lub jasne wielokolorowe jesiony, klon czy pasujący prawie do wszystkiego dąb.

Sprawdź KOLOR ROKU 2015 według AkzoNobel: Miedziany Oranż!

 

Sprawdź KOLOR ROKU 2015 według Pantone’a: rok uwodzicielskiej Marsali!