Dekoracje świąteczne last minute – inspiracje dla zapracowanych

2017-12-22 16:15 DD

Brak czasu, nadmiar obowiązków, a jednak chcielibyśmy mieć piękne dekoracje świąteczne w domu? Dobra wiadomość: łatwo je wykonać nawet w ostatniej chwili. Sprawdź, jak sprytnie udekorować dom na Boże Narodzenie bez dużych nakładów czasowych i finansowych.

Ostatni tydzień przed Bożym Narodzeniem to nie najlepszy czas na zakupy. Tłumy w sklepach i długie kolejki oznaczają nie tylko dużą stratę czasu, lecz także energii. Warto więc skupić się na prostych ozdobach świątecznych DIY. Ponadto minimalizm w dekoracjach wcale nie odbierze świętom uroku – a wręcz przeciwnie, ciekawie go podkreśli.

Choinka świąteczna minimalistycznie

Ubieranie choinki przed Tobą? Pamiętaj, że wcale nie musi uginać się od różnorodnych ozdób. Minimalizm jest na topie, a jeśli masz żywą choinkę, już sama w sobie stanowi piękną, naturalną dekorację świąteczną. Niektórzy ograniczają się tylko do lampek choinkowych, ale możesz dodać również bombki z jednej kolekcji, rozmieszczone w dużych odstępach. Szybkie strojenie, a efekt końcowy znakomity!

Alternatywne choinki jako dodatkowe dekoracje

Zamiast różnorodnych stroików i drobiazgów możesz samodzielnie wykonać minichoinki. Wystarczy do tego stożek papierowy i dobry klej. Choinka z szyszek uzbieranych na spacerze, a może choinka z makaronu? Właściwie ozdoby świąteczne można wykonać z wszystkiego, co jest pod ręką.

Małe choinki, idealne na świąteczny stół, warto zrobić także z papieru. Wykorzystaj do tego stare, niepotrzebne gazety. Na ścianie zaś uformuje kształt drzewka z lampek choinkowych bądź rodzinnych zdjęć. To drugie rozwiązania wspaniale podkreśli charakter świąt.

..  Ozdoby świąteczne ze zdjęciami – DIY idealne na Boże Narodzenie >>>

Dekoracje świąteczne z szyszek

W nawale obowiązków i podczas przedświątecznej gorączki zrób sobie chwilę przerwy i wybierz się na spacer. Uzbieraj jak najwięcej szyszek, które wykorzystasz do ozdób świątecznych. Wieniec świąteczny? Wystarczy styropianowy krążek, który gęsto okleisz szyszkami. Później możesz dodać koraliki albo pomalować całość farbą w spreju. Szyszki możesz też połączyć z lampkami choinkowymi i wykonać girlandę bożonarodzeniową. A w najprostszej wersji wystarczy włożyć je do szklanego pojemnika, dodać bombki i stroik gotowy.

..  Ozdoby świąteczne z pomarańczy – pachnące dekoracje na Boże Narodzenie >>>

Szkło i świece

Do wykonania nastrojowej dekoracji świątecznej wystarczą zwykłe świece – luzem bądź zamknięte w lampionach i latarenkach. Warto je zestawić z bombkami albo szyszkami. Duże możliwości zapewnia też domowe szkło. W wazonie możesz umieścić kilka gałązek iglaków, a misy wypełnić szyszkami i innymi drobiazgami, które kojarzą się z zimą i samymi świętami.

Ozdoby bożonarodzeniowe z papieru

Co warto wyciąć z papieru? Mogą to być wspomniane wyżej choinki. Do tego warto dodać ażurowe gwiazdy z papieru. Świetnie sprawdzą się jako dekoracje okien, drzwi oraz mebli. Ze starych gazet można również uformować intrygujące bombki.

..  Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, stroiki i nie tylko! >>>

Naturalne ozdoby świąteczne

Wszystko, co kojarzy się z lasem i przyrodą, doskonale zaprezentuje się w roli dekoracji świątecznych. Pieniek brzozowy? Wykonaj z niego prosty, naturalny stroik. Kilka patyków bądź gałązek? Uformuj z nich choinkę albo większą ażurową gwiazdę.

..  Świąteczny stroik z brzozy – naturalna dekoracja DIY >>>

Pomysły na dekoracje świąteczne: GALERIE ZDJĘĆ