Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, zawieszki i inne dekoracje świąteczne

2021-12-02 12:49

Jakie dekoracje świąteczne są najoryginalniejsze? Odpowiedź jest jedna: te zrobione samodzielnie. Ozdoby z papieru DIY można wykonać np. ze starych gazet albo książek. Efekt końcowy – olśniewający! Zobaczcie gotowe inspiracje na Boże Narodzenie.

Do przygotowania dekoracji świątecznych DIY wykorzystujemy stare gazety – koniecznie czarno-białe. Świetnie zaprezentują się w skandynawskim wystroju domu, z detalami w kolorze niebieskim oraz w duecie ze światłem świec. Do wszystkiego warto dodać białe akcenty.

Ozdoby z papieru DIY: bombki i zawieszki

Najprostszy sposób na wykonanie bombek z papieru? Wycinamy jednakowe kółka z gazety, najlepiej 12-14. Następnie wystarczy je zgiąć na pół i zszyć w miejscu zgięcia – można użyć zwykłego spinacza do papieru albo maszyny do szycia. Teraz trzeba tylko uformować bombkę, odginając kolejne kawałki gazety. Można je też między sobą sklejać, jeśli chcemy uzyskać ciekawe formy, a także malować czy zdobić brokatem.

Ze starej gazety można również wyczarować inne zawieszki świąteczne. Wystarczy z kilku warstw papieru uformować paski, które następnie spinamy w taki sposób, by powstał okrąg. A jeśli chcemy czegoś jeszcze ciekawszego, uformujmy kształt serduszka. Takie zawieszki świetnie będą się komponować zarówno z naturalną zielenią drzewka, jak i bielą typową dla stylu skandynawskiego. Polecamy zestawiać je również z dodatkami błękitnymi i turkusowymi.

..  Kolorowy renifer z papieru – instrukcja DIY i SZABLON do pobrania >>>

 

Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku

Agnieszka Malec, stylistka Urzadzamy.pl, pokazuje, jak w prosty sposób wykonać bezpretensjonalną, nowoczesną dekorację świąteczną w stylu skandynawskim. Wystarczy do tego kilka puszek, parę świec, nieco mchu (z legalnego źródła, np. ze sklepu ogrodniczego), trzy hiacynty i garść dodatków. Szczegóły wraz z instrukcją wykonania w naszym wideo DIY.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE