Tapety młodzieżowe: jaka tapeta do pokoju nastolatka? Porady i ZDJĘCIA

2017-09-12 20:40 Redakcja

Tapety młodzieżowe to znakomity sposób, by w wystroju podkreślić indywidualność nastolatka. A gdy zainteresowania się zmienią, szybko można wprowadzić nowy motyw dekoracyjny. Co oferują producenci tapet ściennych? Jedno jest pewne: ogromny wybór.

Tapety dla młodzieży krok po kroku – od czego zacząć?

Pierwsza zasada: to lokator pokoju młodzieżowego powinien wybrać ulubiony motyw na tapecie. Możemy oczywiście podsuwać swoje propozycje, inspirować, zachęcać do odkrywania ciekawego wzornictwa. Niemniej ostateczną decyzję pozostawmy dziewczynie lub chłopcu.

Młodzież zwykle lubi stawiać na nowoczesne wzornictwo, kontrastowe zestawienia barw i wyraziste motywy dekoracyjne. Gorącemu okresowi w życiu może towarzyszyć dynamiczny wystrój. Najprościej osiągnąć to za pomocą dodatków – takich jak wspomniane tapety młodzieżowe. Duet bieli z czernią albo ciemną szarością (modny kolor – antracyt!) świetnie sprawdzi się jako neutralna baza aranżacyjna. Można też skusić się na tapety młodzieżowe inspirowane sztuką uliczną – graffiti bądź muralami. Warto też wprost nawiązać do zainteresować nastolatka. Wtedy do akcji wkroczy fototapeta z ulubionym aktorem, muzykiem albo sportowcem.

Istotna jest solidność materiału, z jakiego wykonano tapetę. Świetnie sprawdzają się tapety winylowe, które łatwo można czyścić. Są też odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli tapety papierowe, to najlepiej dwu- albo trójwarstwowe. Dobry pomysł stanowią też tapety lateksowe.

..  Wybieramy tapety dla dzieci: jakie będą najlepsze? >>>

Tapety młodzieżowe dla dziewczyny

Rozmarzona nastolatka, a może odważna buntowniczka? Tapety młodzieżowe można dobrać do każdego temperamentu. Delikatne pastele, inspiracje modą i sztuką pałacową sprawdzą się w przypadku nastolatki, która lubi uciekać w świat marzeń. Buntowniczka bardziej polubi mocne barwy: czerwień, czerń, zestawiane z bielą. Kluczem wyboru konkretnej tapety młodzieżowej niech będą zainteresowania i pasje nastolatki. A tych z pewnością nie brakuje w wieku „nastu” lat!

..  Tapety 3D, czyli efektowna ściana w trzech wymiarach >>>

Tapety młodzieżowe dla chłopca

Motoryzacja, sport, muzyka, film – w życiu nastolatka mieszają się różnorodne zainteresowania. A tapeta młodzieżowe świetnie je wyrazi. Na jakie kolory postawić? Dobrze sprawdzą się zieleń, błękit, ale też czerwień – zwłaszcza jeśli niesie skojarzenia z drużyną sportową bądź samochodami wyścigowymi. Warto w ten sposób wyróżnić jedną, najlepiej widoczną ścianę. Wyrazista tapeta młodzieżowa świetnie się komponuje z neutralnymi barwami mebli młodzieżowych – wystrój jest ciekawy, a przy tym nie powstaje wrażenie chaosu.

Pokoje dla dzieci i młodzieży: GALERIE ZDJĘĆ

Jak urządzić pokój dziecka albo pokój młodzieżowy? Gotowe inspiracje czekają w naszych galeriach zdjęć. Warto do nich zajrzeć!