Modne umywalki: nowoczesne materiały i design w służbie wygody

Na marcowych targach ISH we Frankfurcie można się było m.in. zapoznać z nowoczesnymi rozwiązaniami w umywalkach. Choć biała ceramika wciąż trzyma się dzielnie, producenci coraz częściej korzystają z innych materiałów: kompozytów, żywicy, a także kamienia. Sprawdź, jakie umywalki są modne w tym roku!

Modne umywalki 2017
Modne umywalki 2017
Modne umywalki 2017
Modne umywalki 2017
Modne umywalki 2017

Trendy aranżacyjne na ten rok mówią jedno: biel przechodzi kryzys. To co prawda barwa uniwersalna, która rozjaśnia wnętrza, powiększa je optycznie, a także świetnie komponuje się właściwie z każdym kolorem. Niemniej poszukiwacze dobrych, ponadczasowych rozwiązań aranżacyjnych, którzy niekoniecznie przepadają za bielą, mają do wyboru wiele innych kolorów. Szare, beżowe, a nawet złote i czarne umywalki to już nie fanaberia, lecz gorący trend! Do tego dochodzi znakomite wzornictwo.

To jest modne: umywalki nablatowe

Wśród umywalek prezentowanych na targach ISH dominowały modele nablatowe i wpuszczane w blat. Takie też cieszą się coraz większą popularnością. Ciekawa forma umywalki może pełnić funkcję dekoracyjną. Ponadto nieduża umywalka umieszczona na blacie świetnie sprawdza się w małej łazience.

Do wnętrz nieśmiało wkraczają również umywalki wolnostojące, czyli od razu wykonywane z podestem. To jednak dość ciężkie sztuki i osiągające wysokie ceny – tym bardziej że powstają z takich cennych materiałów, jak np. marmur.

Nie przegap: Prysznic XXI wieku - gorące trendy >>>

 Umywalka nablatowa

Umywalka nablatowa - owalny kształt i śnieżna biel ceramiki

Fot. materiały prasowe Cersanit

Umywalki do małej łazienki

Producenci proponują też umywalki od razu dostarczane z zabudową meblową. Zwykle jest to szafka albo konstrukcja wzbogacona o skrytki i dodatkowe miejsca do przechowywania. Takie wielofunkcyjne, kompaktowe rozwiązanie idealnie sprawdza się w niedużej łazience.

Inna opcja do małego wnętrza to umywalki narożne, często też od razu połączone z szafkami. Co prawda są mniej wygodne, ale dzięki nim można wygospodarować miejsce na pralkę czy większą kabinę prysznicową.

Aby zaoszczędzić miejsce jeszcze w inny sposób, można wybrać umywalkę z miejscem na baterię nie w tylnej części, lecz z prawej lub lewej strony. Choć takie bardzo małe umywalki nie są najwygodniejsze w łazience, można je zamontować w oddzielnej toalecie albo łazience dla gości.

 Umywalka z szafką

Umywalka i szafka 2 w 1

Fot. mat. prasowe Cosmic

Nowoczesne materiały: nie tylko ceramika

Umywalki ceramiczne są na tyle sprawdzonym rozwiązaniem, że prawdopodobnie nigdy nie stracą swojej popularności. Ale producenci wyposażenia łazienki coraz śmielej sięgają po inne materiały. Przede wszystkim chodzi o twarde, wytrzymałe i odporne na zniszczenia kompozyty. Umywalki wykonane z kompozytów są lżejsze i cieńsze od tych ceramicznych. Dzięki temu osiągają mniejsze rozmiary, a przez to stanowią znakomity wybór do małych łazienek. Ponadto mogą być ciekawie modelowane, a także stanowić część większej zabudowy – np. gdy i umywalka, i szafki wykonane są z tego samego tworzywa.

Innym materiałem, który z kolei wraca do łask, jest marmur. W jego wykorzystaniu specjalizują się przede wszystkim Włosi. Proponują na przykład umywalki wolnostojące wykonane z kamienia i połączone z podestem z tego samego materiału. Minimaliści zaś mogą zdecydować się na proste umywalki metalowe.

Zobacz też: Trendy 2017 - ponadczasowy marmur >>>

Umywalki: trendy łazienkowe w pigułce

Materiały: oprócz ceramiki są to kompozyty, kamień, a nawet metal.

Faktury: gładkie, lśniące umywalki to niejedyne rozwiązanie. Na przykład kompozyty zyskują aksamitną strukturę. Nie brakuje też umywalek z dekorem 3D, który zresztą pojawia się też na bateriach łazienkowych.

Formy: umywalki nablatowe i wpuszczane w blat to hit. Co poza tym? Warto wspomnieć chociażby o kompaktowej zabudowie z umywalką i miejscem do przechowywania, umywalkach asymetrycznych oraz wolnostojących.

Modne umywalki 2017: paleta kolorystyczna

Kolor biały ma coraz silniejsze grono konkurentów. Modne umywalki czarują takimi kolorami, jak szarość, beż, czerń, złoto czy barwa miedzi. Zwłaszcza te dwie ostatnie silnie zaznaczyły swoją obecność w trendach wnętrzarskich. W ofercie producentów umywalek pojawiają się też inne barwy. Nie brakuje koloru miętowego, granatowego, czerwonego czy żółtego.

Jak urządzić łazienkę? GALERIE ZDJĘĆ

Łazienka może być modna, nowoczesna, do tego solidna i funkcjonalna. A właściwie powinna taka być! Ciekawe pomysły na wystrój łazienki znajdziesz w galeriach zdjęć.

Ocena: 0
Tekst: DD Zdjęcia: materiały prasowe Villeroy & Boch

POLECANE ARTYKUŁY