Mała łazienka z prysznicem lub wanną? Wygląd jak z katalogu!

2024-04-18 11:52

Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają salon kąpielowy. To miejsce, które nierzadko pełni funkcję domowego SPA. Dobrze zaaranżowana przestrzeń będzie nam służyć przez wiele lat. Jak urządzić modną łazienkę? Na co zwrócić uwagę?

Spis treści

  1. Modna łazienka 2024 - podziel przestrzeń na strefy
  2. Kolory w nowoczesnej łazience
  3. Jakie wybrać płytki do łazienki?
  4. Oświetlenie do łazienki 2024
  5. Zwróć uwagę na szczegóły

Modna łazienka 2024 - podziel przestrzeń na strefy

Zarówno niewielkie łazienki, jak i te, w których jest więcej przestrzeni należy odpowiednio zaaranżować. Aby pokój kąpielowy był jednocześnie ładny i funkcjonalny, podziel go 3 strefy:

  • kąpielową,
  • toaletową,
  • wypoczynkową.

Nowoczesność charakteryzują proste linie, funkcjonalność i minimalistyczny design.

Kolory w nowoczesnej łazience

Gdy już strefy w łazience są wydzielone, wybierz odpowiednie kolory płytek. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, postaw na jasne kolory. W magazynach wnętrzarskich możemy trafić łazienki, które zaaranżowano nowocześnie - pojawiają się złote, granatowe czy imitujące marmur płytki.

Modele w neutralnych kolorach - bieli, beżu i szarości są najczęściej wybierane do nowoczesnych łazienek. Do przestrzeni industrialnych pasować będą płytki imitujące beton. Dynamizmu dodamy kupując te z geometrycznymi wzorami.W sklepach dostępne są też płytki o strukturze trójwymiarowej. Dzięki nim nasza łazienka będzie miała więcej głębi.

Jakie wybrać płytki do łazienki?

Nowocześnie będą wyglądać mozaika, kamień oraz płytki imitujące drewno. Podczas wyboru dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby styl płytek podłogowych był spójny z tymi na ścianę. Ważnym aspektem jest też sposób czyszczenia, dzięki czemu łazienka będzie wyglądać schludnie.

- Najlepszym pokryciem zarówno dla ścian, jak i podłóg w łazience są płytki ceramiczne, które wykazują wysoką odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne - czytamy na stronie cersanit.com.pl.

Wyboru dokonujemy między płytkami matowymi, a błyszczącymi. Te drugie optycznie powiększą przestrzeń. Efekt będzie jeszcze lepszy, gdy postawimy na te w jasnych kolorach. Warto mieć na uwadze, że na matowych płytkach mniej widać zabrudzenia oraz smugi. Płytki, które mają metaliczne akcenty dodadzą blasku i będą wyglądać nowocześnie.

Łazienka miejsce, w którym jest wilgotno, dlatego warto wybrać płytki o odpowiednim współczynniku śliskości. Zminimalizujemy wówczas ryzyko poślizgnięcia - szczególnie, kiedy z naszego pokoju kąpielowego będą korzystać również dzieci.

Oświetlenie do łazienki 2024

W nowoczesnej łazience kluczową rolę odgrywa oświetlenie - jest niezbędne do wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Warto zadbać o dobre oświetlenie sufitowe, panele LED i plafony. Oprócz tego obowiązkowe są lampy nad lustrem lub umywalką.

Do podświetlania wybranych obszarów przydadzą się niewielkie lampy lub reflektory. Będą pasować w obrębie półek czy regałów. Przydatne okazuje się oświetlenie podszafkowe, które ułatwi korzystanie z łazienki wieczorem i w nocy.

Czytaj więcej:

Zwróć uwagę na szczegóły

Jak to się mówi - diabeł tkwi w szczegółach - elegancka bateria umywalkowa, ozdobny haczyk na ręcznik czy uchwyt na papier toaletowy idealnie dopełnią wnętrze. Razem z pozostałymi elementami uczynią naszą łazienkę estetycznym salonem kąpielowym niemal ze spa.

Zadbaj, aby pod prysznicem była półka na kosmetyki. Możesz wykonać ją także we wnęce - pamiętaj jednak o odpowiednim spadku - w innym przypadku woda będzie się tam gromadzić.

Pokój kąpielowy jak w SPA - ZDJĘCIA

Wmarzona łazienka Polaków