Łazienka z wanną i prysznicem. Jest wyjątkowa, nie tylko dzięki tapecie

2023-09-04 14:33

– Tu jest tak bajecznie, może posiedzimy w łazience? – zapytała Justynę znajoma. Rzeczywiście, z tego wnętrza z żalem się wychodzi. Panuje w nim przytulna atmosfera – pobudzająca wyobraźnię, przenosząca myślami do innej rzeczywistości. A wszystko dzięki tapecie z motywem statków latających. A także stylizowanej armaturze w kolorze starego złota.

Spis treści

  1. Zmiany w układzie funkcjonalnym
  2. Łazienka jak pokój kąpielowy
  3. Łazienka z tapetą
  4. Zobacz także inne ciekawe propozycje aranżacji łazienkowych

Zmiany w układzie funkcjonalnym

Przede wszystkim zamieńmy miejscami miskę WC z umywalką. To niedobry pomysł, żeby toaleta znajdowała się na wprost wejścia do łazienki – zaproponowała projektantka Daria Szczepanik. – A może przeniesiemy jeszcze pralkę do kuchni? Zyskamy więcej miejsca na ładną szafkę umywalkową – argumentowała. Justyna w pełni zgodziła się z architektką, przedstawiła jej też swoją wizję wnętrza.

Łazienka jak pokój kąpielowy

– Mam naturę marzycielki. Zdarza mi się odpływać, zanurzać w myślach, czasami zupełnie nie z tego świata. Poprosiłam więc o zaaranżowanie łazienki jak bajkowego pokoju kąpielowego, trochę w stylu glamour – mówi właścicielka. Tapeta Machine Volante marki Cole & Son od razu przypadła Justynie do gustu. – Początkowo planowałyśmy położyć ją na jednej ścianie, ale uznałyśmy, że przyda się więcej. No i jest! Króluje na dwóch płaszczyznach – dodaje.

Przeczytaj także: Metamorfoza starego siedliska na Warmii. Teraz w domu znanej blogerki królują style boho i rustykalny

Łazienka z tapetą

– Ważną kwestią było wybranie osoby, która fachowo naklei tapetę. Na szczęście udało się znaleźć profesjonalistę – wspomina Daria. Wyszło perfekcyjnie, nie widać łączeń rolek. – Jeden z moich znajomych zapytał nawet, czy sama malowałam balony – śmieje się Justyna. Poniżej tapety, do wysokości 105 cm, ściany zdobią jasne podłużne płytki, wykończone górnymi i dolnymi cokołami. Ładnie kontrastują z granatowym, jednym z ulubionych kolorów właścicielki.

Justyna jest z zawodu adwokatką, prowadzi własną kancelarię. W życiu - marzycielka, energiczna podróżniczka z zamiłowaniem do sportu. Lubi walczyć zarówno na sali sądowej, jak i zajęciach kick boxingu. Ceni sobie również spokojną przestrzeń, którą jest dla niej własne mieszkanie. Najchętniej odpoczywa, leżąc z książką w wannie.

Łazienka
Autor: Mariusz Bykowski
Tapeta w łazience
Daria Szczepanik, Dash Interiors Projektowanie Wnętrz
Daria Szczepanik, Dash Interiors Projektowanie Wnętrz

Na przestrzeni lat utarł się schemat, że tapeta w łazience ze względu na wilgoć i sposób czyszczenia, nie ma racji bytu. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wybrać odpowiedni produkt – z powłoką chroniącą przed wodą i środkami chemicznymi. Przykładowo tapeta winylowa charakteryzuje się cienką, lekko połyskliwą powłoką, zapewniającą wysoką odporność na zarysowania. Z kolei tapeta z włókna szklanego swoją strukturą przypomina tkaninę o różnej grubości oraz splocie i układzie włókien. Jest wodoodporna, wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Zobacz także inne ciekawe propozycje aranżacji łazienkowych

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE