Łazienka na poddaszu. Zaplanuj wygodne wnętrze

2009-01-27 1:00

Łazienka na poddaszu często stwarza problemy podczas jej zagospodarowania. Jednak odpowiednio rozplanowane wnętrze może dać wiele możliwości aranżacyjnych. Zobacz, co zrobić, aby łazienka na poddaszu była komfortowa.

Przedstawiamy łazienkę, która zgrabnie dopasowała się do mało przyjaznej aranżacyjnie przestrzeni poddasza - nietypowej wysokości, skosów oraz podpierających strop słupów. Narzucone z góry podziały nie ograniczyły przestrzeni - można tu raczej mówić o oryginalnym jej urozmaiceniu. Odpowiednie zabiegi pozwoliły stworzyć miejsce funkcjonalne, z wyjątkowym klimatem.

Łazienkę podzielono na strefy

Dość duże pomieszczenie zostało podzielone na dwie części za pomocą niskiej ścianki. Po obu jej stronach znalazły się urządzenia sanitarne. W wyniku tego podziału powstały dwie strefy - jedna z umywalką i wanną, a druga z muszlą klozetową i bidetem. Ta druga została w ten sposób odpowiednio zasłonięta, co zdecydowanie zwiększyło komfort użytkowania łazienki.

W drugiej części, oprócz umywalki i wanny, znalazło się miejsce na dużą komodę. Stylowy mebel "złagodził" przestrzeń zdominowaną przez gresowe płytki i wprowadził odrobinę pokojowej atmosfery. Ten sam efekt tworzy kolonialne krzesło.

Zastosowano drewno i brązowe płytki

Ważnym elementem tej łazienki jest drewno. Pojawia się ono tutaj przede wszystkim w konstrukcji belek podtrzymujących strop. Jego ciepła barwa odpowiednio kontrastuje z bielą ścian, a także wzmacnia intensywny kolor płytek.

Wydawać by się mogło, że brązu jest tutaj w nadmiarze, jednak w takim - dość dużym - pomieszczeniu ciemne płytki odpowiednio kształtują całą powierzchnię. Przecięcie płaszczyzny ściany za ich pomocą wizualnie obniża zbyt wysokie wnętrze. Wystarczy wprowadzić kilka dodatków w kremowej kolorystyce, białą ceramikę i lśniącą armaturę, by oswoić nieprzyjazny na pierwszy rzut oka kamień.

Postawiono na naturalne materiały

W takim wnętrzu nie ma miejsca na plastik i inne bardzo nowoczesne materiały. Natomiast dobrze odnajdzie się tutaj naturalna bawełna, len, drewno, wiklina, a nawet stara porcelana. Kolorystyka również powinna być stonowana - niech dominują barwy ziemi, które pomogą się wyciszyć podczas ciepłej i pachnącej dalekowschodnimi aromatami kąpieli.

Nasi Partnerzy polecają