12 pomysłów na płytki podłogowe w łazience [zdjęcia łazienek]

2014-09-16 11:47

Wybór podłogi w łazience nie jest łatwy. Na jakie płytki podłogowe się zdecydować? Jeśli szukasz pomysłu na ładną podłogę w łazience, obejrzyj nasze inspiracje. Wybraliśmy zdjęcia prawdziwych łazienek, w których płytki podłogowe są dobrze dopasowane do aranżacji łazienki.

Spis treści

  1. Jakie płytki podłogowe do łazienki wybrać?
  2. Inspiracje płytek podłogowych do łazienki
  3. SPRAWDŹ: jak policzyć ile musisz kupić płytek >>>
  4. Płytki podłogowe do łazienki: galerie zdjęć

Jaka powinna być podłoga w łazience? Oczywiście trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości. Ale wybór płytek podłogowych nie jest prosty, bo w sklepach jest ogromny wybór wzorów, materiałów i kolorów płytek do łazienki: gres, mozaika, terakotta. Wybór podłogi do łazienki często podyktowany jest dopasowaniem jej do całe aranżacji.

Wybraliśmy 12 inspiracj na ładne podłogi w łazience. Obejrzyj zdjęcia dużych i małych łazienek, każda została opisana i podany jest producent płytek łazienkowych, tak by ułatwić wybór osobom, które szukają inspiracji na aranżację własnej łazienki.

Jakie płytki podłogowe do łazienki wybrać?

Wybierając płytki łazienkowe pamiętajmy, by zamówić ich odpowiednią ilość. Podczas wykańczania łazienki najlepiej jest unikać docinania płytek podłogowych. Jeżeli decydujemy się na prosty wzór płytek, najlepiej gładkie, najlepszy efekt w aranżacji łazienki uzyskamy, układając płytki, których wymiary są wielokrotnością długości i szerokości łazienki.

Jeśli chcemy układać płytki łazienkowe we wzór karo – wspomnianą wielokrotnością powinna być przekątna płytek. Gdy płytki podłogowe trzeba przycinać, ich układanie należy rozpocząć od najbardziej widocznej części podłogi w łazience, z reguły vis-à-vis drzwi. Wtedy docięcia staną się mniej widoczne także przy układaniu płytek łazienkowych podłogowych we wzór z przesunięciem.

Inspiracje płytek podłogowych do łazienki

W galerii prezentujemy zdjęcia łazienek z różnymi wykończeniami podłogi. Są tu podłogi z odpadów kamieniarskich (płytki z marmuru), jest podłoga wykonana z nowoczesnego tworzywa - płyt ceramicznych techlam. Jest to tworzywo, które daje więcej możliwości niż zwykłe płytki podłogowe.

SPRAWDŹ: jak policzyć ile musisz kupić płytek >>>

Ma właściwości zbliżone do porcelany – charakteryzuje się dużą odpornością i wytrzymałością. Są łazienki ze stylową marmurową podłogą, jak i nowoczesne aranżacje z modnymi szarymi płytkami podłogowymi. Jest też łazienka, w której na podłodze zastosowano mozaikę, a na ścianach płytki gresowe przypominające beton. Obejrzyjcie zdjęcia 12 łazienek - będą dobrą inspiracją przy szukaniu materiałów wykończeniowych do łazienki.

Płytki podłogowe do łazienki: galerie zdjęć

Jak zaprojektować idealną łazienkę?