Współczesne projekty łazienek poszerzają funkcję tego pomieszczenia: łazienka służy odprężeniu i odzyskaniu sił witalnych. Aranżacja łazienki w stylu spa stała się modna. W takim wystroju wnętrza dużą rolę odgrywają przestrzeń, światło, naturalne materiały przywodzące na myśl wypoczynek na łonie natury. Projekt łazienki, w której do wykończenia użyto drewna, kamienia oraz płytek ceramicznych pozwoli stworzyć idealne warunki do relaksu w łazience.

Łazienka spa: aranżacja

W aranżacji łazienki zróżnicowano poziomy posadzki. W części łazienki usytuowanej tuż pod oknem wybudowano niewielki podest, na którym została ustawiona wanna - centrum strefy relaksu łazienki. Podest w łazience wybudowano z bloczków ytong, płyt OSB i obłożono tekowym drewnem. Owalna, wolno stojąca wanna ustawiona skośnie w stosunku do okna zyskała efektowny wygląd dzięki obudowie obłożonej mozaiką z drobnych białych kamyków. Aranżacja łazienki z oświetlonym światłem dziennym miejscem kąpieli służy codziennemu wypoczynkowi.

..  Domowe spa krok po kroku >>>

Łazienka w stylu spa: drewno w łazience

Projekty łazienek z drewnianą podłogą są coraz popularniejsze. Posadzkę łazienki wykończono odpornym na wilgoć drewnem tekowym. Niewielkiej szerokości drewniane elementy ułożono we wzór pokładowy. Konieczną w tym wypadku dylatacją (drewno pracuje!) zapewniają gumowe listwy ułożone między deskami. Łazienka ma drewnianą posadzkę zarówno w strefie relaksu, jak i strefie higienicznej. Tuż przed podestem z wanną deski zastąpiono rynienką wypełnioną białymi kamykami. Zapewnia on po wyjściu z wanny relaksujący masaż stóp.

..  Wszystko o drewnie egzotycznym >>>

Nowoczesna łazienka w stylu spa

Geometryczne formy to kolejna cecha nowoczesnego projektu łazienki w stylu spa. Ściany w części łazienki, gdzie mieści sie WC, pokryto śnieżnobiałymi płytkami ceramicznymi w kształcie prostokątnych cegiełek, kabina prysznicowa usytuowana w narożniku wnętrza to prostokątny brodzik osłonięty szklanymi drzwiami prysznicowymi. Plan koła i owalne formy dominują z kolei w łazienkowej ceramice: okragłe są miska umywalki, lustro i uchwyt szafki podumywalkowej.

5 ważnych składników łazienki w stylu spa

1. Wygodna strefa kąpielowa – przed zabiegami pielęgnacyjnymi warto się odpowiednio zrelaksować. Najlepiej przydaje się do tego wanna, choć i pod łagodnym prysznicem może się to udać. Zamiast klasycznej słuchawki prysznicowej przyda się deszczownica.

2. Nastrojowe oświetlenie – najlepiej wyłączyć światło górne. Świetnie zastąpi je za to blask świec.

3. Rola zapachu – już same kosmetyki pielęgnacyjne dobrze się do tego sprawdzą, jednak nie trzeba się ograniczać. Przydadzą się również świece zapachowe czy olejki eteryczne w kominku do aromaterapii.

4. Pobudzamy zmysł smaku – dobre wino, coś słodkiego, ulubiona przekąska… Tym można sobie umilić relaks w łazience.

5. Fokus na naturę – po pierwsze, doskonałe będzie drewno w łazience. Jeśli nie pojawia się jako materiał wykończeniowy, to niech będzie w meblach czy dodatkach (drewniana taca, półka nad wanną, mata). Po drugie, pamiętajmy o roślinach. To one doskonale nastrajają do relaksu. Po trzecie, wybierajmy naturalne tkaniny – świetnie sprawdzi się uniwersalna bawełna. I wreszcie po czwarte, sięgajmy po naturalne kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne.

Pomysły do łazienki - zobacz GALERIE ZDJĘĆ