Projekty kuchni retro. Jak urządzić kuchnię w stylu vintage?

2013-09-05 17:47

Kuchnie w klimacie retro są nowoczesne i ekstrawaganckie. Aby atrakcyjnie urządzić kuchnię vintage, trzeba umiejętnie połączyć dodatki i kolory. Podpowiadamy, jak to zrobić. Zobacz projekty kuchni retro w nowoczesnych odsłonach.

Spis treści

  1. Projekty kuchni retro: kolory i kształty
  2. Kuchnia vintage nowocześnie
  3. Aranżacje i projekty kuchni retro - GALERIE ZDJĘĆ

Mała kuchnia w stylu retro jest przede wszystkim kolorowa. Ale kolor w barwach retro jest ściśle określony. Kuchnia vintage, która nawiązuje do lat 60. ma detale czerwone, niebieskie – a właściwie błękitne, soczyście zielone, limonkowe i pomarańczowe. Barwy są dość ostre, albo wręcz rozbielone – pastelowe. Kuchnie w takich aranżacjach wzbogaca też połysk - lakierowane fronty szafek kuchennych, powierzchnie mebli, ale też błyszczą się kuchenne sperzęty i dodatki. Pokazujemy ciekawe projekty kuchni retro.

Zobacz: Płytki do kuchni na ścianę oraz 30 innych pomysłów na ścianę w kuchni [ARANŻACJE]>>

Projekty kuchni retro: kolory i kształty

Mała kuchnia, niezależnie od stylu, wymaga zastosowania raczej jasnych barw, które sprawią, że wyda się ona optycznie większa. Dlatego często w projektach kuchni retro podstawą jest biel – zarówno w kolorze ścian, ale także w kolorze kuchennych mebli. Barwne są za to dodatki – krzesła, lodówka, czy kuchenne sprzęty. W małej kuchni dominują raczej obłe kształty – zaokrąglenia i pękatości charakterystyczne dla lat 60.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię? 5 zasad, które musisz znać [PORADY I INSPIRACJE]>>

Kuchnia vintage nowocześnie

Styl retro w małej kuchni może mieć też nowoczesną odsłonę. Meble retro – kubełkowe fotele, często obite miękkim welurem – ciekawie łączą się z nowoczesnym wystrojem kuchni. Często takie połączenie styli sprawia, że zimna nowoczesna kuchnia staje się bardziej przytulna. Podobną rolę spełni też charakterystyczna podłoga w biało-czarną szachownicę. Doskonale będzie wyglądać zarówno w małych kuchniach nowoczesnych, jak i kuchniach vintage z wystrojem z minionych lat.

Zobacz: 10x elegancka nowoczesna kuchnia. Piękne inspiracje do kuchni ZDJĘCIA>>

Aranżacje i projekty kuchni retro - GALERIE ZDJĘĆ

W galeriach poniżej znajdziecie inspiracje, jak zaaranżować kuchnię w modnym stylu vintage.