Projekty kuchni retro. Jak urządzić kuchnię w stylu vintage?

2013-09-05 17:47

Kuchnie w klimacie retro są nowoczesne i ekstrawaganckie. Aby atrakcyjnie urządzić kuchnię vintage, trzeba umiejętnie połączyć dodatki i kolory. Podpowiadamy, jak to zrobić. Zobacz projekty kuchni retro w nowoczesnych odsłonach.

Spis treści

  1. Projekty kuchni retro: kolory i kształty
  2. Kuchnia vintage nowocześnie
  3. Aranżacje i projekty kuchni retro - GALERIE ZDJĘĆ

Mała kuchnia w stylu retro jest przede wszystkim kolorowa. Ale kolor w barwach retro jest ściśle określony. Kuchnia vintage, która nawiązuje do lat 60. ma detale czerwone, niebieskie – a właściwie błękitne, soczyście zielone, limonkowe i pomarańczowe. Barwy są dość ostre, albo wręcz rozbielone – pastelowe. Kuchnie w takich aranżacjach wzbogaca też połysk - lakierowane fronty szafek kuchennych, powierzchnie mebli, ale też błyszczą się kuchenne sperzęty i dodatki. Pokazujemy ciekawe projekty kuchni retro.

Zobacz: Płytki do kuchni na ścianę oraz 30 innych pomysłów na ścianę w kuchni [ARANŻACJE]>>

Projekty kuchni retro: kolory i kształty

Mała kuchnia, niezależnie od stylu, wymaga zastosowania raczej jasnych barw, które sprawią, że wyda się ona optycznie większa. Dlatego często w projektach kuchni retro podstawą jest biel – zarówno w kolorze ścian, ale także w kolorze kuchennych mebli. Barwne są za to dodatki – krzesła, lodówka, czy kuchenne sprzęty. W małej kuchni dominują raczej obłe kształty – zaokrąglenia i pękatości charakterystyczne dla lat 60.

Zobacz też: Jak urządzić małą kuchnię? 5 zasad, które musisz znać [PORADY I INSPIRACJE]>>

Kuchnia vintage nowocześnie

Styl retro w małej kuchni może mieć też nowoczesną odsłonę. Meble retro – kubełkowe fotele, często obite miękkim welurem – ciekawie łączą się z nowoczesnym wystrojem kuchni. Często takie połączenie styli sprawia, że zimna nowoczesna kuchnia staje się bardziej przytulna. Podobną rolę spełni też charakterystyczna podłoga w biało-czarną szachownicę. Doskonale będzie wyglądać zarówno w małych kuchniach nowoczesnych, jak i kuchniach vintage z wystrojem z minionych lat.

Zobacz: 10x elegancka nowoczesna kuchnia. Piękne inspiracje do kuchni ZDJĘCIA>>

Aranżacje i projekty kuchni retro - GALERIE ZDJĘĆ

W galeriach poniżej znajdziecie inspiracje, jak zaaranżować kuchnię w modnym stylu vintage.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE