Jak urządzić taras modny i wygodny. Nowoczesne tarasy ogrodowe - GALERIE ZDJĘĆ

2017-11-20 13:02

Współczesny taras coraz częściej stanowi przedłużenie salonu. Jak urządzić taras? Przydadzą się przede wszystkim proste meble ogrodowe. A gdy na ładnie urządzonym tarasie zrobimy kącik jadalniany, zyskamy dodatkową przestrzeń mieszkalną. Pokazujemy tarasy, które są pomysłowo urządzone i urokliwe. Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ!

Spis treści

  1. Jak urządzić taras: jak styl wybrać?
  2. Jak urządzić taras: pomysł na stylowy taras
  3. Jak urządzić taras: przytulna aranżacja tarasu
  4. Jak urządzić taras - pomysły i inspiracje

Potraktuj taras jak słoneczny pokój. Czasami naprawdę wystarczy niewiele, by stworzyć namiastkę tarasu. By było miło przebywać na tarasie, oprócz dobrej pogody potrzebne są meble ogrodowe i dodatki. Jak urządzić taras? Zainspiruj się zdjęciami w galerii!

Sprawdź też: Kanapa z palet na taras lub balkon - jak zrobic sofę z palet na taras: tanie zrób to sam!>>

Jak urządzić taras: jak styl wybrać?

W aranżacji tarasu ważne jest zdecydowanie się na styl, który nam odpowiada i który pasuje do otoczenia. Jeśli lubimy tarasy ogrodowe romantyczne, wybierzmy meble ogrodowe żeliwne, stylizowane, nawiązujące do stylu angielskiego. Do tego efektowne doniczki i kwiaty.

Nowoczesne tarasy mogą być urządzone w stylu minimalistycznym. Sprawdzą się proste meble ogrodowe, poduszki i siedziska, nowoczesne oświetlenie zewnętrzne. Taki taras nie musi być zastawiony mnóstwem doniczek z kwiatami. Czasem wystarczy jedna, dwie rośliny na taras, by zrobić wrażenie i zaspokoić potrzebę obcowania z naturą.

Jeśli chcemy mieć taras w stylu śródziemnomorskim, wybierzmy meble ogrodowe np. wyplatane z trawy morskiej, rattanu, wyłożone poduszkami. Aranżacja tarasu w tym klimacie będzie budziła oczywiste skojarzenia, jeśli wybierzemy roślin na taras pochodzące z tamtych rejonów: np. oleandry, fikusy, drzewka laurowe, lawenda.

Nie przegap: 10 świetnych pomysłów na taras przed domem: jak zaaranżować taras przed domem - ZDJĘCIA>>

Jak urządzić taras: pomysł na stylowy taras

Pomysłów na taras może być wiele. My pokazujemy, jak urządzić taras w klimacie idyllicznego otoczenia XVIII-wiecznych francuskich rezydencji. Taras z kamiennych płyt przykryty pergolą porośniętą dzikim winem będzie miał niepowtarzalny charakter. Meble ogrodowe na taras powinny być dopasowane do zabytkowych murów. Najlepiej sprawdzą się tu żeliwne krzesła lub stylizowane meble ogrodowe z plecionki. Klimatu dodadzą żeliwne lampiony, a terakotowe donice na taras będą świetnym miejscem na stylowe kwiaty czy strzyżone krzewy. Lampiony na taras mogą być różnej wielkości, dzięki czemu będzie je można postawić w różnych miejscach tarasu. Zastanów się również nad tym, czy meble ogrodowe będą dostosowane do zmian pogody.

Przeczytaj także: Altana ogrodowa zawsze na czasie. Jak wykorzystać altanę w aranżacji ogrodu>>

Jak urządzić taras: przytulna aranżacja tarasu

W pogodne dni lubimy jadać i odpoczywać na świeżym powietrzu. Warto więc każdy wolny kawałek przestrzeni, którą dysponujemy, dobrze wykorzystać (taras, balkon czy miejsce w ogrodzie).

Aby aranżacja tarasu była przytulna, nie musisz dysponować dużym budżetem na gotowe meble ogrodowe. Tu liczy się przede wszystkim pomysł i wyobraźnia. Do urządzenia tarasu warto wykorzystać kilka przedmiotów z odzysku. Na tarasie swoje miejsce znajdą stare pieńki i wiekowy taboret. Odnowione i oczyszczone, ładnie się zaprezentują wśród mebli ogrodowych. Świetnie zgrają się np. z wojskową skrzynią na kółkach, która spełni funkcję stołu i praktycznego, mobilnego schowka. Taki stół-schowek na taras czy balkon możecie wykonać samodzielnie. Do zrobienia mebli, którymi można urządzić taras, świetnie nadają się palety czy europalety, a nawet zwykłe drewniane skrzynki. Ponadto meble z palet są bardzo modne. Możecie z nich zrobić siedziska, kanapy, stoliki, regały.

Zobacz też: Niezwykła metamorfoza tarasu >>

Jak urządzić taras - pomysły i inspiracje

Zobacz nasz galerie z ciekawymi aranżacjami tarasów w różnych stylach. Aranżacja tarasu może być efektowna i przytulna, nawet jeśli nie mamy dużego budżetu na gotowe meble ogrodowe.