Ogród Pazurów to oaza zieleni. Jest piękny o każdej porze roku

2023-06-07 12:20

Edyta i Cezary Pazura, mimo że mieszkają w Warszawie, mają całkiem spory ogród, którego ujęciami Edyta chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. Jest się czym chwalić, bo ogród o każdej porze roku wygląda imponująco!

Cezary Pazura i Edyta Pazura
Autor: AKPA / Kurnikowski

Pazurowie mieszkają w domu jednorodzinnym na warszawskim Wilanowie. Dom Cezarego Pazury urządzała jego żona, która ewidentnie ma do tego smykałkę. Jego wnętrza są eleganckie, przemyślane i bardzo przytulne. A jak wygląda ogród?

Ogród Cezarego Pazury

Ogród Pazurów to nie skrawek trawnika wielkości dywanu, ale całkiem spora przestrzeń do zabawy dla dzieci, ale i pole do popisu ogrodniczych umiejętności Edyty. Widać, że ogród to jej oczko w głowie!

Jego obrzeża obsadzone są wysokimi choinkami, które prawie wrastają w płot. Te nie tylko zapewniają intymność, ale nadają całemu otoczeniu ciekawego charakteru. Można się tam poczuć, jakby było się gdzieś pod lasem.

Wzdłuż płotu został posadzony szpaler rododendronów w różnych kolorach. Właśnie teraz przypada pora ich kwitnienia, więc są obsypane kwiatami. Zimą z kolei nie spuszczają liści, więc ogród w dalszym ciągu jest zielony. 

Taras Cezarego i Edyty Pazurów

Taras Pazurów góruje nad ogrodem. Na kamiennej podłodze stanęły drewniane masywne meble (dwa fotele, kanapa oraz stół). Obok nich nie mogło zabraknąć kwiatów: jest i egzotyczna palma, ale i swojskie, białe surfinie. 

Cały taras jest zadaszony, więc można tam odpoczywać nawet podczas deszczu, a przy okazji nie martwić się, że woda zniszczy drewniane meble. 

Zejście z tarasu zostało obsadzone tulipanami, które wczesną wiosną przez długi czas zdobią rabaty Edyty. Kiedy kończą się przymrozki, na barierkach przy schodach zawieszane są skrzynki z mniej odpornymi na temperatury kwiatami. 

Wiosna to czas, kiedy dom Pazurów prezentuje się najpiękniej. Wtedy rozkwita jeszcze znajdująca się za budynkiem magnolia oraz kwitnący na różowo migdałek

Edyta zadbała jednak, by jej ogród przez cały sezon był spowity kwiatami. Latem aż do września kwitną hortensje bukietowe, które w ogrodzie Pazurów są już całkiem pokaźnych rozmiarów i aż uginają się od wielkich bukietów!

Jest czego pozazdrościć!

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE