Huśtawka na balkon i taras. Najlepsze pomysły na huśtawkę balkonową, tarasową i ogrodową

2021-04-12 12:05 Agnieszka Zawadzka

Huśtawka na balkon i taras sprawi frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To doskonały pomysł na aranżację przestrzeni i alternatywa dla ławek czy krzeseł na balkonie i tarasie. Jak wybrać najlepszą huśtawkę balkonową? Oto kilka ciekawych pomysłów na huśtawki na balkon, taras, a nawet do ogrodu!

Spis treści

  1. Huśtawka na balkon i taras - jak zamontować?
  2. Huśtawka balkonowa w formie ławki
  3. Hamak - nie tylko w ogrodzie
  4. Wygodne huśtawki na taras i balkon
  5. Huśtawka na balkon z technorattanu
  6. Huśtawki ogrodowe, hamaki, meble na taras - GALERIE ZDJĘĆ

Huśtawka na balkon i taras - jak zamontować?

Nic tak nie poprawi humoru i nie rozładuje całodziennego zmęczenia jak leniwe i mięciutkie bujanie się na huśtawce na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Kupując huśtawkę, warto zwrócić uwagę na sposób mocowania i montaż huśtawki.

Dostępna w sklepach typu IKEA, OBI czy Leroy Merlin huśtawka balkonowa wykonana jest zazwyczaj z mocnych i solidnych materiałów i nie jest skomplikowana w montażu. W przypadku niezadaszonego tarasu, producenci oferują często samonośne stojaki, które odpowiednio wyprofilowane stanowią doskonały „wieszak” dla naszej huśtawki.

Jeśli nad tarasem rozpościera się romantyczna pergola z litego drewna, wmontowana w lico muru – huśtawkę dowolnie montujemy na jednym z jej przęseł. Pamiętać jedynie należy, aby mocowanie odsunąć w bezpiecznej odległości od okna lub drzwi tarasowych, by swobodnie, bez obaw i ścisku móc cieszyć się błogim bujaniem.

Zobacz też: Pawilon i namiot ogrodowy: jaki kupić? Wybieramy namioty i pawilony do ogrodu>>

Huśtawka balkonowa w formie ławki

Inspirowana amerykańskimi gankami huśtawka balkonowa lub tarasowa w formie drewnianej ławki zawieszonej na łańcuchach może okazać się ciekawym pomysłem. Co więcej, taką huśtawkę na balkon czy taras możemy wykonać własnoręcznie, wykorzystując starą drewnianą ławkę i montując ją przy pomocy haków i mocowań do muru lub pergoli.  

Innym pomysłem na huśtawkę na balkon, taras i ogród jest wykorzystanie drewnianych palet. Zbicie z tego modnego surowca prostej, prostokątnej ławy z oparciem i podłokietnikami, zajmie nam jedno popołudnie. Dowolne zaś jej wykończenie (bielona lub bejcowana pod kolor drewna na tarasie lub mebli ogrodowych) uczyni z paletowej huśtawki nie tylko praktyczne siedzisko, ale i atrakcyjną, zintegrowaną dekorację naszego tarasu.

Wymoszczenie huśtawki miękkimi poduchami sprawi, że wieczorne biesiadowanie stanie się niezwykle klimatyczne. Tego typu huśtawki balkonowe i tarasowe sprzyjają również zwierzeniom i ważnym, rodzinnym rozmowom. Popytajcie znajomych - większość posiadaczy ławko-huśtawek z pewnością potwierdzi naszą tezę!

Zobacz także: Ładna aranżacja tarasu. Pomysły na taras w różnych stylach - INSPIRACJE, ZDJĘCIA, GALERIE>>

Hamak - nie tylko w ogrodzie

Hamaki są niezastąpione w majowe sjesty i poobiednie drzemki na świeżym powietrzu. Co zrobić jeśli nie posiadamy rozległego ogrodu lub mocnego starodrzewu na podwórku? Ponieważ potrzeba jest matką wynalazków, producenci znaleźli odpowiedź również i na tę zagwozdkę. Podobnie jak w przypadku jednoosobowych huśtawek, tak i w tym zagadnieniu dostępne są samonośne stelaże, które wraz z hamakiem ustawić możemy dowolnie: w ogrodzie bądź na tarasie.

Przestawiajmy hamak tak jak lubimy, w zależności od nastroju, pogody czy celu. Nie ogranicza nas już konkretna para drzew i stała lokalizacja na ogrodzie. Popołudniową drzemkę uciąć możemy sobie z dala od zgiełku domu, zaś wieczorem hamak stanowić może dodatkowe miejsce dla gości zaproszonych na grilla. Możliwości jest wiele. Korzystajmy w pełni z tych krótkich chwil na wypoczynek i relaks z przyjaciółmi, umilajmy sobie wiosenne i letnie wieczory – huśtawki ogrodowe i hamaki gwarantują powrót do dziecięcej beztroski i błogiego rozkoszowania się prostą przyjemnością, jaką jest... huśtanie :)

Polecamy: Donice na taras, doniczki na balkon, kompozycje kwiatowe w donicach - INSPIRACJE I PORADY>>

Wygodne huśtawki na taras i balkon

Prosta, hamakowa konstrukcja huśtawki tarasowej na linach, z wygodnym oparciem z płótna, to wersja dla osób energetycznych, które nawet podczas odpoczynku pozostają w ruchu. Zawieszona na drewnianej pergoli nad tarasem, bądź na niezależnym, stabilnym stelażu da prawdziwą frajdę zarówno młodszym jak i całkiem dorosłym użytkownikom.

Wersja "kokonowa" bujawki (Cocoon) na niezależnym stelażu to propozycja z kolei dla spokojniejszych osób, szukających przede wszystkim swojego miejsca na relaks po całym dniu, gdzie można wygodnie zapaść się w miękką poduchę siedziska i delikatnym bujaniem rozwiać zbędne stresy.

Dla miłośników klasyki fenomenalnym odkryciem będzie balkonowa lub tarasowa huśtawka z rattanu. Rozwiązanie idealne w swej prostocie - "przeproszenie się" z ułatwiającą życie techniką przy zachowaniu klasycznego wzornictwa i materiałów. Meble z rattanu i surowców naturalnych o klasycznej formie można od teraz użytkować w nowoczesny i niezwykle komfortowy sposób, dostosowany do potrzeb.

Zobacz też: Niezwykła metamorfoza tarasu na zamkniętym patio ZDJĘCIA>>

Huśtawka na balkon z technorattanu

Jeśli jesteś miłośnikiem błogiego leżakowania z książką na tarasie, wprost stworzoną dla Ciebie będzie stylizowana huśtawka balkonowa z techno-rattanu w kolorze ecru, w szarym wykończeniu. Neutralność jej kolorystyki pozwoli na wkomponowanie jej w większość stylistyk, choć rekomendowana jest do ogrodów nowoczesnych i prostych.

Dzięki praktycznemu, stopniowanemu daszkowi możesz bez podnoszenia się z huśtawki dawkować ilość słońca bądź osłaniać się od wiatru. Trwałość plecionki poliuretanowej, z której wykonano podstawę mebla gwarantuje wygodną i szybką pielęgnację mebla oraz jego niezwykłą odporność na zmienne warunki pogodowe.

Huśtawki ogrodowe, hamaki, meble na taras - GALERIE ZDJĘĆ

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021