Niezwykła metamorfoza tarasu na zamkniętym patio - ZDJĘCIA

2016-04-08 14:55

Niecodzienna metamorfoza tarasu zachwyci każdego. Zobacz, jak stare, zaniedbane patio zamieniło się w przytulny kącik w stylu skandynawskim. Projektantom z pracowni Loft Szczecin udało się przprowadzić totalną metamorfozę tarasu i zmienić mocno zaniedbane patio przed domem w Szczecinie w przytulny zakątek. Zobacz, jak to zrobili.

Spis treści

  1. Niezwykła metamorfoza tarasu z historią  wtle
  2. Niezwykła metamorfoza tarasu: odczarowany ogród
  3. Zobacz wnętrza loftu: galeria zdjęć
  4. Patio w domu - pomysły na piękne aranżacje

Taras zaaranżowany przez projektantów pracowni Loft Szczecin mieści się przed domem w stylu loft w Szczecinie. Mieszcząca się tu niegdyś stuletnia kuźnia zmieniła się w piękny, jasny loft, w którym zamieszkał sam właściciel pracowni. Zobacz, jak dokonano tej metamorfozy tarasu.

Polecamy także: Ładna aranżacja tarasu. Pomysły na taras w różnych stylach - INSPIRACJE, ZDJĘCIA, GALERIE>>

Niezwykła metamorfoza tarasu z historią  wtle

Przed druga wojną światową, budynek - oprócz mieszczącej się w nim kuźni - służył także sezonowym pracownikom, którzy pracowali w sadzie otaczającym obiekt. W momencie zakupu obiekt był w dramatycznym stanie i nie nadawł się do użytkowania. Obok domu znajduje się zamknięte patio, które jest odgrodzone od sąsiadującej stolarnii ceglaną ścianą. To właśnie tu zaaranżowano taras wypoczynkowy. Głównym założeniem było stworzenie dużej, otwartej, świetlistej przestrzeni. Ściany na patio zostały pokryte naturalnym tynkiem oraz pomalowane farbą w białym kolorze. Mur oodzielający działkę pozostawiono w jego pierwotnej wersji - czerwona cegła świetnie prezentuje się w towarzystwie roślinności.

Przeczytaj także: Altana ogrodowa zawsze na czasie. Jak wykorzystać altanę w aranżacji ogrodu>>

Niezwykła metamorfoza tarasu: odczarowany ogród

Na tarasie znalazło się miejsce do spożywania posiłków, a także strefa, która może służyć do uprawy roślin. Dzięki obecności drewnianej konsoli, można wygodnie przesadzać kwiaty. W projekcie postawiono na bielone, drewniane deski oraz białe ściany - jako baza. Na odcinku przy samej ścianie z cegły, pozostawiono jednak wnękę z dostępem do ziemi, w której można swobodnie sadzić kwiaty. Subtelna biel, w połączeniu z roślinnością - ocieplającą surowość czerwonej cegły, oraz glinianymi donicami - dała wyjątkowy efekt przytulnego zakątka. Metamorfoza tarasu udała się. Dzięki jasnym kolorom ścian na patio taras jest jasny a także niezwykle przestronny. Projektantom udało się stworzyć piękny, skandynawski taras- nie do poznania! Zobacz niezwykłą metamorfozę tarasu: autorstwa pracowni Loft Szczecin.Autor projektu: www.loft-kolasinski.com

Zobacz wnętrza loftu: galeria zdjęć

Patio w domu - pomysły na piękne aranżacje

Patio, czyli wewnętrzny dziedziniec w domu, to niecodzienny sposób na miejsce wypoczynku, alternatywa dla tarasu. Takie rozwiązanie niezbyt często stosuje się w polskich domach, patio częściej spotyka się w architekturze Hiszpanii i Portugalii. Ma wiele zalet. Pozwala cieszyć się z odpoczynku na świeżym powietrzu, kontaktem z naturą, a jednocześnie zachować prywatność. Patio można też zabudować - wtedy można z niego korzystać nawet wtedy, gdy jest chłodniej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE