Huśtawka na balkon w bloku, taras, do ogrodu. Jak zamontować fotel wiszący na balkonie?

2024-05-25 6:40

Huśtawka na balkon w bloku, taras lub do ogrodu sprawi frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To doskonały pomysł na aranżację przestrzeni i alternatywa dla ławek czy krzeseł. Jak wybrać najlepszą huśtawkę balkonową? Jak zamontować fotel wiszący na balkonie? Oto kilka ciekawych pomysłów na nowoczesne huśtawki na balkon, taras i do ogrodu!

Spis treści

  1. Jak zamontować fotel wiszący na balkonie?
  2. Huśtawka balkonowa w formie ławki
  3. Hamak - nie tylko w ogrodzie
  4. Fotel hamakowy
  5. Huśtawka kokon na balkon
  6. Huśtawka na balkon z technorattanu
  7. Huśtawki na balkon taras, do ogrodu. Zdjęcia

Jak zamontować fotel wiszący na balkonie?

Nic tak nie poprawi humoru i nie rozładuje całodziennego zmęczenia jak leniwe bujanie się na huśtawce na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Kupując huśtawkę, warto zwrócić uwagę na sposób mocowania i montaż huśtawki.

Dostępne w sieciówkach huśtawki balkonowe wykonana jest zazwyczaj z mocnych i solidnych materiałów i nie są skomplikowane w montażu. Często producenci oferują stojaki, które odpowiednio wyprofilowane stanowią doskonały „wieszak” dla naszej huśtawki.

Na balkonie fotel wiszący można podwiesić do sufitu. Jak to zrobić? Na suficie zaznaczamy ołówkiem miejsce, w którym zawiesimy fotel wiszący. Wiertłem o średnicy 6 mm nawiercamy ścianę pod lekkim kątem, na głębokość ok. 110 mm, następnie otwór poszerzamy wiertłem o średnicy 15 mm. Stalowy kołek umieszczamy i skręcamy w otworze. Upewnij się, że jest przykręcony bardzo mocno. Mocujemy karabińczyk i zaczepiamy łańcuchy.

Jeśli nad tarasem rozpościera się romantyczna pergola z litego drewna, wmontowana w lico muru – huśtawkę dowolnie montujemy na jednym z jej przęseł. Pamiętać jedynie należy, aby mocowanie odsunąć w bezpiecznej odległości od okna lub drzwi tarasowych, by swobodnie, bez obaw i ścisku móc cieszyć się błogim bujaniem.

Huśtawka balkonowa w formie ławki

Inspirowana amerykańskimi gankami huśtawka balkonowa lub tarasowa w formie drewnianej ławki zawieszonej na łańcuchach może okazać się ciekawym pomysłem. Co więcej, taką huśtawkę na balkon czy taras możemy wykonać własnoręcznie, wykorzystując starą drewnianą ławkę i montując ją przy pomocy haków i mocowań do muru lub pergoli.  

Innym pomysłem na huśtawkę na balkon, taras i ogród jest wykorzystanie drewnianych palet. Zbicie z tego modnego surowca prostej, prostokątnej ławy z oparciem i podłokietnikami, zajmie nam jedno popołudnie. Dowolne zaś jej wykończenie (bielona lub bejcowana pod kolor drewna na tarasie lub mebli ogrodowych) uczyni z paletowej huśtawki nie tylko praktyczne siedzisko, ale i atrakcyjną, zintegrowaną dekorację naszego tarasu.

Wymoszczenie huśtawki miękkimi poduchami sprawi, że wieczorne biesiadowanie stanie się niezwykle klimatyczne. Tego typu huśtawki balkonowe i tarasowe sprzyjają również zwierzeniom i ważnym, rodzinnym rozmowom. Popytajcie znajomych - większość posiadaczy ławko-huśtawek z pewnością potwierdzi naszą tezę!

Hamak - nie tylko w ogrodzie

Hamaki są niezastąpione w majowe sjesty i poobiednie drzemki na świeżym powietrzu. Co zrobić jeśli nie posiadamy rozległego ogrodu lub mocnego starodrzewu na podwórku? Ponieważ potrzeba jest matką wynalazków, producenci znaleźli odpowiedź również i na tę zagwozdkę. Podobnie jak w przypadku jednoosobowych huśtawek, tak i w tym zagadnieniu dostępne są samonośne stelaże, które wraz z hamakiem ustawić możemy dowolnie: w ogrodzie bądź na tarasie.

Przestawiajmy hamak tak jak lubimy, w zależności od nastroju, pogody czy celu. Nie ogranicza nas już konkretna para drzew i stała lokalizacja na ogrodzie. Popołudniową drzemkę uciąć możemy sobie z dala od zgiełku domu, zaś wieczorem hamak stanowić może dodatkowe miejsce dla gości zaproszonych na grilla. Możliwości jest wiele. Korzystajmy w pełni z tych krótkich chwil na wypoczynek i relaks z przyjaciółmi, umilajmy sobie wiosenne i letnie wieczory – huśtawki ogrodowe i hamaki gwarantują powrót do dziecięcej beztroski i błogiego rozkoszowania się prostą przyjemnością, jaką jest... huśtanie :)

Fotel hamakowy

Prosta, hamakowa konstrukcja fotela na linach, z wygodnym oparciem z płótna, to wersja dla osób energetycznych, które nawet podczas odpoczynku pozostają w ruchu. Zawieszony na drewnianej pergoli nad tarasem, bądź na niezależnym, stabilnym stelażu da prawdziwą frajdę zarówno młodszym jak i całkiem dorosłym użytkownikom. Fotel hamakowy to też idealny wybór na balkon. Jest lekki, nie zajmuje dużo miejsca i nie sprawia kłopotów przy przechowywaniu.

Huśtawka kokon na balkon

Huśtawka kokon na balkon na niezależnym stelażu to propozycja z kolei dla spokojniejszych osób, szukających przede wszystkim swojego miejsca na relaks po całym dniu, gdzie można wygodnie zapaść się w miękką poduchę siedziska i delikatnym bujaniem rozwiać zbędne stresy.

Dla miłośników klasyki fenomenalnym odkryciem będzie balkonowa lub tarasowa huśtawka z rattanu. Rozwiązanie idealne w swej prostocie - "przeproszenie się" z ułatwiającą życie techniką przy zachowaniu klasycznego wzornictwa i materiałów. Meble z rattanu i surowców naturalnych o klasycznej formie można od teraz użytkować w nowoczesny i niezwykle komfortowy sposób, dostosowany do potrzeb.

Huśtawka na balkon z technorattanu

Jeśli jesteś miłośnikiem błogiego leżakowania z książką na tarasie, wprost stworzoną dla Ciebie będzie stylizowana huśtawka balkonowa z technorattanu w kolorze écru, w szarym wykończeniu. Neutralność jej kolorystyki pozwoli na wkomponowanie jej w większość stylistyk, choć rekomendowana jest do ogrodów nowoczesnych i prostych.

Dzięki praktycznemu, stopniowanemu daszkowi możesz bez podnoszenia się z huśtawki dawkować ilość słońca bądź osłaniać się od wiatru. Trwałość plecionki poliuretanowej, z której wykonano podstawę mebla gwarantuje wygodną i szybką pielęgnację mebla oraz jego niezwykłą odporność na zmienne warunki pogodowe.

Huśtawki na balkon taras, do ogrodu. Zdjęcia

Kwiaty balkonowe: ciekawe pomysły na obsadzenie skrzynek balkonowych