W ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak w prosty sposób ozdobić kafelek. Samodzielne dekorowanie płytek - malowanie na płytach wzoru - jest artystycznym pomysłem, który przyniesie nam wiele satysfakcji i oryginalnie ozdobi łazienkę lub kuchnię, w każdym stylu. Zobacz, jak dekorować kafelki za pomocą szablonu - obejrzyj WIDEO instruktaż. Przekonasz się, że malowanie na ceramice jest proste i przyjemne.

ZRÓB TO SAM: dekorowanie kafelka

Potrzebujesz:

Szablon
Farby do malowania ceramiki
Mała gąbeczka do rozprowadzania farby
Pędzle
Taśma klejąca
Woda do mycia pędzli

ZRÓB TO SAM: dekorowanie kafelków krok po kroku

Na początku przykładamy oczywiście wybrany przez  nas szablon. Mogą to być wzory kwiatowe, geometryczne. Dostępne są gotowe wersje w sklepach dla plastyków lub papierniczych.  Możemy również wykonać go samodzielnie, drukując  formę z Internetu i naklejając  go na sztywny papier. Gdy mamy już gotowy  wzór możemy rozpocząć malowanie i dekorowanie kafelka. W dekowaniu kafelków stosujemy dwie techniki i kilka kolorów. Większe elementy szablonu  tamujemy gąbeczką, mniejsze nakładamy delikatnie pędzlem.

To Cię zainteresuje:

Metamorfoza łazienki w 3 dni >>>

Malowanie starych płytek >>>

Konieczne będzie nałożenie kolejnej warstwy, aby kafelek był dokładnie  pokryty farbą., tym bardziej,  ze kafelek zazwyczaj jest nieco chropowaty. Kolory mogą się łączyć, w ten sposób uzyskamy  efekt cieniowania. Czekamy kilka minut, aby pierwsza warstwa wyschła, a następnie nakładamy drugą warstwę. Rysunek będzie bardziej wyraźny. Na kafelku mogą pojawić się malutkie bąbelki powietrza, należy zlikwidować je pędzelkiem, gdy farba jeszcze nie wyschła. Pomalowany kafelek zostawiamy do wyschnięcia, najlepiej na całą dobę,

Zrób to sam: dekorowanie kafelków - instruktaż WIDEO