Pomysłowe DIY, takie dekoracje bez trudu wykonacie samodzielnie w domu. Jesień pomimo nieprzyjemnej deszczowej aury potrafi ukazać nam swoje piękne oblicze, między innymi tworzy niezwykłe kolory wśród otaczającej nas przyrody. Dlatego spacery jesienią bywają bardzo przyjemne, a skarby które znajdziemy po drodze mogą stać się piękną ozdobą naszych domów. Oto pomysł na jesienne dekoracje: poduszki z motywem liści.

Jesienne dekoracje: jak wykonać jesienną poduszkę DIY?

Różnokolorowe liście mogą posłużyć nam do stworzenia oryginalnego wzoru na poduszce. Do wykonania dekoracyjnych poduszek DIY potrzebne nam będą:

  • FARBA DO TKANIN,
  • PODUSZKA lub POSZEWKA
  • i oczywiście LIŚCIE.

Wykonanie ozdobnych poduszek z jesiennym motywem jest bardzo proste. Oto instrukcja zrób to sam: na początku najlepiej jest ułożyć wzór z liści na poduszce i następnie kolejno pomalować każdy liść farbą do tkanin. Następnie taki liść mocno przyciskamy do poduszki, aby jak najdokładniej odwzorować wzór naszego liścia na materiale. Gdyby liście nie odbiły się tak jakbyście tego oczekiwali, można zawsze poprawić ich kontury gąbką namoczoną w farbie. Gdy już mamy gotowy cały wzór naszej jesienne dekoracji tylko czekamy jak farba wyschnie i możemy użytkować poduszkę, jak te kupione w sklepach wnętrzarskich, łącznie z praniem. W galerii zdjęć zobaczycie naprawdę JESIENNĄ poduszkę. Kolor żółty stał się bazą, a na nim zostały odbite pomalowane na szaro listki. W galerii znajdziecie zdjęcia przedstawiające etapy powstawania jesiennej poduszki - instrukcja zrób to sam krok po kroku! Zainspirujcie się galerią i sami stwórzcie własną jesienną dekorację DIY.

Więcej świetnych pomysłów znadziecie na blogu: littlehomeinspiration.blogspot.com