Farbowanie tkanin: w zrób to sam farbujemy poszewki na poduszki

2016-08-09 22:36 Karolina Klepacka
farbowanie tkanin poszewki na poduszki
Autor: Mariusz Bykowski Widoczne na zdjęciu poszewki na poduszki zostały samodzielnie ufarbowane przez właścicielkę wnętrza. Wystraczy kupić lub uszyć zwykłe poszewki oraz barwnik do tkanin.

W cyklu zrób to sam przedstawiamy pomysł na farbowanie tkanin. W salonie zniszczoną kanapę zdobią poduszki, ich poszewki zostały ufarbowane. Podpowiadamy, jak farbować tkaniny i uzyskać podobny efekt widoczny na zdjęciach.

Oto wnętrze salonu w stylu skandynawskim. Białe ściany, proste meble, białe pokrycia kanapy są praktycznym rozwiązaniem dla pasjonatki aranżowania wnętrz: dzięki temu wystrój można dowolnie zmieniać. Właścicielka lubi realizować projekty typu zrób to sam, niektóre elementy wyposażenia wykonała więc osobiście. Podpowiadamy jak farbować tkaniny, które możecie wykorzystać do uszycia poszewek na poduszki. Do urządzenia widocznego na zdjęciu wnętrza posłużyła stara kanapa. Została przykryta białymi narzutami i stosem poduszek. Większość poszewek właścicielka farbowała samodzielnie. Stolik kawowy to dwie postawione obok siebie skrzynki na owoce. Na parapecie rośnie kolekcja szklanych pojemników i butelek, które żal wyrzucić.

Farbowanie tkanin: farbujemy poszewki na poduszki

Właścicielka kupiła tanie poszewki do poduszek i czarną farbę do tkanin.

1 sposób farbowanie tkanin: z ziemniaków wycięła stemple (trójkąty i ptaszki), maczała w farbie i odbijała wzory na tkaninie.

2 sposób farbowanie tkanin: pozostałe poduszki farbowała, mnąc i związując materiał, a potem częściowo zanurzając go w farbie. Efekt gradientu podczas farbowania tkanin otrzymała przez stopniowe wydłużanie czasu moczenia poszewki w barwniku.

Pofarbowane poduszki można prać w pralce, farba do tkanin jest trwała.