Wybieramy meble do sypialni: stolik nocny

Meble do sypialni powinny wpływać na komfort i użytkowość pokoju. Stolik nocny warto więc dobrać tak, aby współgrał z łóżkiem, a aranżacja sypialni była spójna. Wybieramy meble do sypialni.

Wybieramy meble do sypialni: stolik nocny
Wybieramy meble do sypialni: stolik nocny
Wybieramy meble do sypialni: stolik nocny
Wybieramy meble do sypialni: stolik nocny
Wybieramy meble do sypialni: stolik nocny

W sypialni to łóżko jest głównym meblem. Musi być wygodne i praktyczne, podobnie jak inne meble do sypialni. Aby dobrze wybrać stolik nocny należy pomyśleć czy potrzebny nam będzie tylko jako podstawa pod nocną lampkę, czy też chcemy trzymać w nim więcej rzeczy. Dobierz stolik nocny do łóżka i aranżacji sypialni.

Jaki stolik nocny wybrać?

Najpraktyczniejszy stolik nocny do sypialni to ten z szufladami - dobrze jeśli ma przynamniej jedną. Jeśli nie potrzebujemy nic chować przed widokiem innych, może mieć również półki. Jeśli stolik nocny ma służyć jedynie jako dodatek do łózka i podstawa pod nocną lampkę, lub miejsce na książkę czytaną przed snem, może mieć typową formę stołu z blatem i nóżkami.

Praktyczna sypialnia: mobilny stolik nocny

Aby aranżacja sypialni była bardziej praktyczna możemy zdecydować się na mobilny stolik nocny. Ułatwi nam to korzystanie z niego. Kółka pozwolą na przesuwanie i ustawianie stolika nocnego w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb użytkowników. Jeśli w danym momencie nie potrzebujemy go pod ręką, możemy odstawić w inne miejsce sypialni. Taki stolik nocny jest praktyczny również podczas ścielenia łóżka - odsuwając go, ułatwimy sobie dostęp. Dzięki swojej mobilności stolik nocny może pełnić także inne funkcje - jeśli w sypialni mamy również szezlong lub fotel możemy przysunąć do niego stolik nocny, który zamieni się na chwilę w stolik kawowy.

Dobierz stolik nocny do łóżka

Materiał, z którego zrobiony jest stolik nocny, nie ma tak naprawdę znaczenia. Najważniejsza jest jego przydatność dla właściciela sypialni i dopasowanie do charakteru łóżka w sypialni. Stoliki nocne mogą być drewniane jak łóżko, metalowe, wiklinowe, czy z tworzyw sztucznych jak plastik. Jak każdy inny dodatek, stolik nocny również tworzy aranżację wnętrza, więc dobrze jeśli ma ciekawą i oryginalną formę - nawet nie zawsze będącą prawdziwym stolikiem nocnym (zdjęcie środkowe poniżej). Wybór stolików nocnych jest ogromny i zależy już wyłącznie od gustu jego użytkownika.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Piotr Mastalerz, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY