Sypialnia w stylu orientalnym

Aranżacja sypialni nawiązuje do stylu Dalekiego Wschodu. Pojawia się w kolorach i formach łagodnie wygiętych mebli do sypialni, detalach z laki, a nawet w postaci drzewka kwitnącej wiśni. Sypialnia w stylu orientalnym spodoba się osobom lubiącym zmysłowe wnętrza. Do aranżacji sypialni wybraliśmy stylizowane meble i drewno.

Sypialnia w stylu orientalnym
Sypialnia w stylu orientalnym
Sypialnia w stylu orientalnym
Sypialnia w stylu orientalnym
Sypialnia orientalna

Sypialnia to wnętrze, za którego progiem zostawiamy sprawy i problemy dnia codziennego. Tu czekają na nas tylko przyjemności: odpoczynek, miłość oraz sen. Aranżacja sypialni nawiązuje do kultury i sztuki Orientu, typowej dla niej równowagi i zgody z naturą.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Aranżacja sypialni w orientalnym stylu

Taka stylistyka idealnie sprawdza się w wystroju sypialni połączonej z łazienką. Wyraźnie zaznaczone piony i poziomy, tak znamienne dla orientalnej estetyki, uzyskano dzięki ułożeniu drewnianych paneli podłogowych także na części jednej ze ścian w sypialni. Konsekwentnie wyznaczona została strefa snu z najważniejszym meblem – łóżkiem. Kolor paneli dopasowano do jasnego bambusowego forniru okrywającego meble z kolekcji Kokeshi (meble Vox). Orient w sypialni uległ upodobaniom właścicieli do miękkich tkanin – poduch i pledów. W aranżacji sypialni mamy nastrojowe oświetlenie i bibeloty – zdjęcia w rustykalnych bielonych ramkach i portret przodka, wcale nie ze skośnymi oczami, ustawiony na komodzie w przejściu do łazienki.

Sypialnia: jakie wybrać łóżko

Mimo pokaźnych rozmiarów łóżko w sypialni (meble Vox) sprawia wrażenie lekkiego mebla. To zasługa doskonale zachowanych proporcji. Zagłówek łóżka kryje w sobie podświetlaną wnękę do przechowywania drobiazgów. Pokryty bambusowym fornirem, użytym również na froncie mebla, dodaje ciepła i szlachetności.

Sypialnia w stylu orientalnym: porady stylistki

Łatwo urządzić wnętrze w jednym stylu, wykorzystując tylko określoną kolekcję mebli i dodatków. Trudniej natomiast tak zaaranżować przestrzeń, aby mimo widocznych określonych wpływów miała w sobie coś osobistego, tylko naszego. Lubimy Orient i lubimy Prowansję? Dlaczego by ich nie zestawić? Liczy się wyczucie proporcji i kolorów. Czasem najbardziej zaskakujące stylistyczne połączenia stanowią o wyjątkowości naszego mieszkania.

Pojemna skrzynia znakomicie sprawdza się jako dodatkowy stoliczek. Umieszczona została na niej nadstawka – taca w kształcie pagody. Siedzisko w wykuszu okiennym to element bardzo charakterystyczny dla krajów anglosaskich. Poduchy z pięknych tkanin oprócz tego, że są praktyczne, również dekorują okno.

W aranżacji sypialni widocznej na pierwszym zdjęciu wykorzystano: kolekcja Kokeshi w kolorystyce bambus i ciemny dąb: łóżko, 140x200 cm, 1149 zł, stolik nocny, 399 zł/szt., toaletka, 899 zł, taboret, 499 zł, komoda z drzwiami, 1299 zł, nadstawka na komodę w kształcie pagody, 199 zł, skrzynia, 659 zł, artykuły dekoracyjne: pudełka Mizu, od 79 zł, ceramika Toshi, 299 zł/komplet, MEBLE VOX; panele drewniane Marena Classic, Nostalgiczna jabłoń,  79,90 zł/m2, WITEX; sztuczne drzewko jabłoni, 1500 zł, ramka Romain, 85 zł, ramka Frabcesco, 115 zł, SIA; krzesło, 1290 zł, lampa stojąca, 799 zł, abażur, 290 zł, fotel tapicerowany, 3900 zł, FRYDERYK GALLERY; pled wełniany, 385 zł, kapa, 610 zł, poduszka w paski, 310 zł, NAP; zasłona, 340 zł, czarny abażur, 85 zł, czerwona poduszka, 29,50 zł, wieszak, 169 zł, taca drewniana, 159 zł, czerwona kapa na łóżko, wzór, czarna poduszka, 104 zł, ALMI DÉCOR; tapeta papierowa, 55 zł/rolka, LEROY MERLIN

Sesję zrealizowano we współpracy z firmą MEBLE VOX.

Galerie zdjęć: wnętrza w stylu orientalnym inspiracje

Salon w stylu orientalnym
camera

Styl orientalny w polskim mieszkaniu

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Magda Kazimierczuk Stylizacja: Kinga Katus Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY