Spokój, prostota, funkcjonalność i przejrzystość – to główne przymioty idealnie zaaranżowanej sypialni, a jednocześnie wiodące cechy stylu skandynawskiego, który jest dowodem na to, że skąpane w bieli wnętrza nie muszą być nudne i bez wyrazu.

Styl skandynawski w sypialni: funkcjonalność przede wszystkim

Sypialnia w stylu skandynawskim musi być przede wszystkim dobrze przemyślaną i funkcjonalną przestrzenią – wszystko ma w niej swoje miejsce i przeznaczenie. Nieliczne, stylowe meble i dodatki (a także ich rozplanowanie) oraz ogólny ład aranżacyjny dodają pomieszczeniu przestrzenności i sprzyjają wypoczynkowi – głównemu celowi, do którego przeznaczona jest przestrzeń sypialna. Efekt przejrzystości dodatkowo wzmaga obecność naturalnych materiałów, użytych do stworzenia skandynawskiej aranżacji sypialni – drewno, wiklina, metal, kamień, wełna czy len.

Styl skandynawski w sypialni: kolorystyczna lekkość

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą, zarówno form, kształtów, jak i kolorów. Dominują w nim biele, rozbielone szarości i inne (zazwyczaj zimne) barwy oraz kolory naturalnych materiałów, wykorzystywanych w aranżacjach. Tego typu paleta kolorystyczna sprawia, że sypialnia w stylu skandynawskim jest niezwykle uniwersalna i przejrzysta, a jednocześnie przytulna. Pamiętaj, aby do jasnych kolorów bazowych dodać jeden (lub kilka drobniejszych) ciemny akcent, który przełamie wszechobecną biel i nada pomieszczeniu charakteru.