Pomysł na sypialnię to połowa sukcesu dobrego wypoczynku. Zdjęcia ciekawych sypialni!

Pomysł na sypialnię to podstawa dobrego wypoczynku. Robiąc projekt sypialni warto wziąć pod uwagę czy wolimy styl nowoczesny czy styl klasyczny? Pamiętajmy też, że pomysł na sypialnię powinien być spójny z aranżacją reszty mieszkania. Tak, by śledząc najnowsze trendy możliwa była sezonowa lub świąteczna zmiana dekoracyjnych drobiazgów.

Inspiracja sypialni w stylu romantycznym
Projekt sypialni w ciemnych kolorach
Etno i glamour w nowoczesnej sypialni
Projekt sypialni z ramą łóżka na zamówienie
Projekt sypialni w stylu glamour

Pomysł na sypialnię to bardzo istotna sprawa. W końcu spędzamy w niej 1/3 życia. Wszyscy wiemy, że sypialnia to przede wszystkim łóżko i szafa lub garderoba. Łóżko powinno być super wygodne, a szafa pojemna i uporządkowana. I w stylu nowoczesnym i w stylu romantycznym. Tak, wszyscy już to wiemy. Ale aranżacja sypialni powinna też być ładna. Przecież tylko jeśli jakieś wnętrze nam się podoba, chcemy w nim spędzać czas. W przypadku sypialni, a co za tym idzie dobrego snu i odpoczynku, staje się to podstawą. Musimy chcieć tam przebywać. Sypialnia powinna odzwierciedlać, jak żadne inne pomieszczenie w domu nasze gusta i upodobania.

Pomysł na sypialnię w stylu nowoczesnym

Pomysł na sypialnię w stylu nowoczesnym jest dosyć popularnym rozwiązaniem. Właściwie najczęściej spotykanym. Do sypialni w stylu nowoczesnym wstawiamy wygodne łóżko tapicerowane tkaniną lub skórą, rzadziej łóżko ma drewnianą ramę, szafki nocne, i pojemną szafę z prostymi frontami. Czasem w sypialni w stylu nowoczesnym znajdziemy miejsce na komodę (bieliźniarkę) lub wygodny i miękki fotel. Dla ocieplenia sypialni w stylu nowoczesnym, o prostym, czasem wręcz minimalistycznym wystroju przydadzą się eleganckie, trochę za długie zasłony i miękki dywan pod łóżkiem. Jeśli lubimy drewno i drewniane łóżka, pokuśmy się o zrobienie ramy na zamówienie z mocno poszerzonym zagłowiem obejmującym swoim zasięgiem także szafki nocne. Rozwiązania takie możemy podpatrzeć w luksusowych hotelach.

A może projekt sypialni w stylu romantycznym?


Projekt sypialni w stylu romantycznym to przede wszystkim miękkość tkanin. Zasłony, dywany, pledy, narzuty, poduszki pojawiają się na każdym kroku w projekcie sypialni romantycznej. Można też zaszaleć i umieścić tkaninę, jak zasłonę za zagłowiem łóżka. Będzie wtedy zupełnie jak w starym zamku lub pałacu. W takiej sypialni możemy bawić się nie tylko kolorami ale także wzorami. Możemy łączyć te same wzory ale w różnej skali i tej samej kolorystyce, czyli duże kwiaty z małymi lub kwiaty z paskami z tej samej palety. W projekcie sypialni romantycznej nie zapominajmy tez o tapetach.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe BBHome, Materiały prasowe Designers Guild, materiały prasowe Laura Ashley, Łukasz Kozyra, Rafał Lipski, materiały prasowe Benjamin Moore, Rene Gonkel, Marcin Czechowicz, Thinkstockphotos.com, BoConcept, Materiały prasowe NAP

POLECANE ARTYKUŁY