Biało-czarna SYPIALNIA: zdjęcia stylowej sypialni

Biało-czarna stylowa sypialnia: współczesna interpretacja stylów z minionych epok, do której kluczem jest poczucie humoru - ZOBACZ ZDJĘCIA, inspiracje, pomysły na aranżację sypialni. Pasy na ścianie zdominowały wystrój wnętrza. Jak poradzono sobie dalej z tą aranżacją?

Biel i czerń w sypialni
Biel i czerń w sypialni
Biel i czerń w sypialni
Biel i czerń w sypialni

Oryginalna aranżacja stylowej sypialni, zdominowanej przez ścianę w paski. Na początku urządzania tej sypialni były biel i czerń. Podłoga i jedna ze ścian sypialni pomalowana w nieregularne paski przypominające kod kreskowy z metek to pomysł baza, od którego zaczęło się urządzanie sypialni. Kolejne rozwiązania miały być już tylko dopełnieniem, uspokojeniem przestrzeni aranżowanego wnętrza.

Stylowa aranżacja sypialni

Żeby uniknąć pstrokacizny w aranżacji sypialni,konsekwentnie trzymano się wybranej kolorystyki. Kolory w sypialni ograniczono do trzech barw: bieli, czerni i złota (dla przełamania monotonii). Sypialnia ma charakter eklektyczny, przedmioty wybierano z rozwagą; przede wszystkim w aranżacji sypialni postawiono na proste formy i szlachetne materiały.

Dodatki do stylowej sypialni

W aranżacji stylowej sypialni spotkały się przedmioty z różnych epok i miejsc: amerykański fotel z lat 30., secesyjne lustro, współczesny plastikowy fotel bujany projektu Pedelsena, nad łóżkiem zawisły rogi jelenia (wymagają także poczucia humoru partnera). Okazało się, że dobrze się czują w swoim towarzystwie. W sypialni przedmioty vintage zestawione ze współczesnym wzornictwem zaistniały w nowym kontekście. Kominek o prostej formie (który jest jedynie półką na książki i bibeloty) pozwolił na wprowadzenie tu starych przedmiotów i nietrzymanie się określonego stylu. Tak jak złote łóżko zaprojektowane przez naszą stylistykę przykryte białym futerkiem pozwala patrzeć na to wnętrze nie całkiem serio. W wielu przedmiotach (choćby rogach jelenia nad łóżkiem) ukryte sa żarty z utartych schematów i konwencji.

Kiedy czerpie się z różnych stylów podczas aranżacji wnętrza, łatwo jest wpaść na pole minowe. Czasem balansuje się na krawędzi kiczu. Dlatego trzeba być ostrożnym z doborem dodatków do danego wnętrza. Przeładowanie wnętrza zbyt dużą ilości form i kolorów nie wygląda dobrze - radzi stylistka wnętrz Dominika Jakubowska.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Świderska Stylizacja: Dominika Jakubowska Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY