Nowoczesne dekoracje z kwiatów. Teraz wazony i kwiaty są sobie równe

Dekoracje z kwiatów ożywią i dopełnią każdą aranżację wnętrz. Kwiaty w mieszkaniu to dodatek do domu, który jest niezobowiązujący i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Zwłaszcza teraz kiedy pokochaliśmy styl skandynawski i coraz mocniejsze wpływy zaznacza styl holenderski. To dzięki nim podstawą prostych dekoracji z kwiatów jest szkło.

Dekoracja z kwiatów w stylu holenderskim
Różnorodne szkło podstawą nowoczesnych dekoracji z kwiatów
Dekoracja z kwiatów w stylu vintage
Rozproszona dekoracja z drobnych kwiatków
Modna dekoracja z kwiatów na parapecie okiennym

Dekoracje z kwiatów w domu zawsze cieszą oko. Niezależnie od tego czy jest to ogromny i spektakularny bukiet ułożony przez florystę, poprzez skromne konwalie, aż po pojedyncze wdzięczne kwiatki ustawione w różnorodnym niewielkim szkle. Wszyscy wiemy, że okazałe bukiety są dosyć drogie, dlatego zazwyczaj zostawiamy je na wyjątkowe okazje. Na co dzień ograniczamy się do skromnej, sezonowej dekoracji z kwiatów. I bardzo dobrze. Dzięki temu, w prosty sposób mamy zagwarantowaną różnorodną dekorację z kwiatów, nie tylko dopełniającą staranną aranżację wnętrza, ale też przypominającą o zmieniających się porach roku.

Zobacz: Kwiaty cięte: proste dekoracje z kwiatów ciętych do domu >>>

Dekoracje z kwiatów to nie tylko tradycyjne bukiety

Tak modny ostatnio styl skandynawski stworzony przez skromnych i oszczędnych Skandynawów pokazuje nam, że cieszące oko dekoracje z kwiatów  nie muszą być drogie. Ale chyba najlepszym przykładem są oszczędni Holendrzy, którzy przecież są w Europie potęgą florystyczną. To właśnie ich wpływy pokazują nam, że do cieszących oko dekoracji z kwiatów często wystarczy dosłownie kilka roślin. Mogą to być same kwiaty, mogą być wymieszane z roślinami zielonymi, a mogą to być zwykłe gałęzie drzew z soczyście zielonymi liśćmi. Przy tej koncepcji dekoracji z kwiatów ważne są naczynia. Wykorzystujemy tu najróżniejsze butelki, buteleczki, a nawet naczynia chemiczne. Mogą to też być flakony po lekarstwach, im starsze tym lepsze. Mogą to być małe dekoracyjne buteleczki w stylu art deco, często znajdowane za grosze na targach staroci. A mogą to być specjalnie kupione współczesne naczynia, które stworzą wiele niepowtarzalnych możliwości komponowania dekoracji z kwiatów w naszych domach i mieszkaniach. Dysponując zestawem kilku butelek, różnej wysokości i różnego kształtu jesteśmy w stanie samodzielnie stworzyć za każdym razem zupełnie inną kompozycję kwiatową. Potrzeba tutaj naprawdę tylko kilku naczyń, kilku kwiatów i trochę wyobraźni.

Nie przegap: Rośliny w domu: jak rośliny budują przestrzeń? >>>

Dekoracje z kwiatów: gdzie najlepiej ustawić nowoczesna kompozycje kwiatowe?

Ostatnio wszędzie panuje moda na „dekonstruowanie”. Moda ta opanowała meble – rozczłonkowane regały, kuchnie – otwarta lasgne, ravioli itp. i w końcu dotarła do florystyki. Zamiast tradycyjnych bukietów, w których kwiaty są misternie poukładane, tutaj każdy kwiat i roślinkę traktujemy osobno i pozwalamy im żyć swoim życiem. Każdy kwiat, nawet niewielki wstawiamy do dedykowanego mu naczynia. Takie zdekonstruowane kompozycje kwiatowe są lekkie, mają oddech. Dlatego często zamiast na stołach i komodach umieszczamy takie swobodne kompozycje na parapetach i w miejscach, w których światło dziennie swobodnie przenika przez przezroczyste szkło, pięknie całość rozświetlając, dodatkowo rzucając kolorowe refleksy świetlne na całe wnętrze.

Przeczytaj: Dekoracje z kwiatów w mieszkaniu w nietypowych naczyniach i miejscach >>>

Dekoracje z kwiatów - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz zdjęcia różnych dekoracji z kwiatów, które będą pasować do każdego wnętrza!

Polecamy również: DEKORACJE NA STÓŁ: piękne kwiatowe dekoracje stołu >>>

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Materiały prasowe House Doctor

POLECANE ARTYKUŁY