Styl skandynawski - 15 prawdziwych wnętrz w stylu skandynawskim!

2024-02-09 13:04

Styl skandynawski cieszy się niesłabnącą popularnością. Co więcej, stale ewoluuje – wkraczają do niego ciemniejsze, a nawet żywsze kolory. Dzięki temu inspiracje z Północy są wciąż na topie i nieustannie zachwycają. Wybraliśmy specjalnie dla Was 15 najpiękniejszych prawdziwych wnętrz w stylu skandynawskim. Zobaczcie je w galeriach zdjęć!

Spis treści

  1. Styl skandynawski
  2. Styl skandynawski — co go charakteryzuje? Wszystko o stylu skandynawskiem
  3. Zobacz 15 wnętrz w stylu skandynawskim – galerie ze zdjęciami z prawdziwych mieszkań

Styl skandynawski

Na rozwój stylu skandynawskiego miały wpływ w dużej mierze warunki pogodowe i klimatyczne. Zimą w krajach północy dzień jest bardzo krótki, dlatego maksymalne chwytanie światła odgrywa tak ważną rolę. I tu pojawia się charakterystyczna konwencja aranżacyjna: mnóstwo bieli, która rozjaśnia wnętrza, oraz duże i odsłonięte okna.

Do tego dochodzą inne jasne, delikatne kolory – zwłaszcza szarość, beż, naturalne odcienie drewna. A że Skandynawowie słyną z dyscypliny, skromności oraz szanowania przyrody, wszystkie te aspekty również obserwujemy w tamtejszych domach.

Styl skandynawski — co go charakteryzuje? Wszystko o stylu skandynawskiem

Z czasem styl skandynawski wyszedł poza granice regionu, podbijając właściwie cały świat. To uniwersalna konwencja aranżacyjna, którą można na wiele sposobów rozwijać. Pasuje do niej zarówno odrobina klasyki, jak i minimalizmu, industrialu czy vintage. Różnorodne wnętrza, która łączy skandynawska wrażliwość estetyczna, znajdziesz w galeriach zdjęć poniżej.

Zobacz 15 wnętrz w stylu skandynawskim – galerie ze zdjęciami z prawdziwych mieszkań

Wnętrze stworzone do odpoczynku