Kino domowe we wnętrzu: Kącik telewizyjny w salonie

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4614

Fot. Tomasz Wieczorek

Kochasz kino, ale drażni cie publiczność multipleksów? Wyjściem będą prywatne projekcje odbywające się w kinie domym. Podpowiadamy jak wygodnie urządzić kącik telewizyjny w salonie, gdzie znaleźć najlepsze miejsce na telewizor i jak ustawić kanapy.

Na pozór salon otwarty na kuchnię nie sprzyja aranżowaniu kina domowego. Ale nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać. Spróbowałem zorganizować przestrzeń w pokoju w taki sposób, by dało się ją łatwo zmienić, niczym dekorację na scenie. W ciągu dnia, gdy potrzebujemy więcej przestrzeni, światła i dobrego dostępu do kuchni, za ekranem telewizora funkcjonuje tylko wąski pas ścianki działowej, a za plecami osoby siedzącej na kanapie szara płaszczyzna i dekoracyjne, podświetlane płyciny. Natomiast gdy przychodzi czas na projekcję, zmieniamy scenografię. Zza ekranu wysuwają się dwa skrzydła w kolorze dopasowanym do reszty pomieszczenia, ozdobione plakatami filmowymi. W ten sposób „sala projekcyjna” zostaje oddzielona od kuchni.

>>> TELEWIZOR W SALONIE: Jak ustawić telewizor w salonie, dobre miejsce - ZDJĘCIA

salon kącik telewizyjny

Jeśli nie chcesz, by telewizor wybijał się w salonie na pierwszy plan, schowaj go do szafki - wiszącej lub stojącej. Najważniejsze, by była zamykana od frontu, a w tylnej ściance miała otwory na kable. Szafka powinna być także głębsza, 2–3 razy grubsza od telewizora (by zapewnić cyrkulację powietrza).

salon kącik telewizyjny

Za kanapą również zmiana dekoracji: płyciny znikają za szarymi panelami, ukazuje się pod-świetlone miejsce na fotosy i na dole pyty DVD. Gotowe, wystarczy tylko wybrać film i wygodnie usiąść. Warto jeszcze zwrócić uwagę na szczegóły wykończenia pokoju. Dominujące kolory, czyli biały i szary, podkreślają atmosferę kinową. Najciekawszy jest jednak pomysł obicia ścian i przesuwanych skrzydeł materiałem, który nie tylko pochłania światło, ale również w pewnym stopniu tłumi dźwięk. Pomiędzy kanapą a telewizorem ustawiłem szklany stolik. W podwieszanym suficie zaproponowałem dyskretne punktowe oświetlenie.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Tomasz Wieczorek Zdjęcia: Tomasz Wieczorek

POLECANE ARTYKUŁY