Telewizory nowej generacji wyglądają podobnie: płaskie, cienkie, w ciemnych lub srebrzystych ramkach, najczęściej na podstawce. Jeśli nie chcesz, by telewizor rzucał się w oczy, wkomponuj go w wystrój salonu. Salon z kącikiem wypoczynkowym będzie wygodnym miejscem wspólnego oglądania telewizji. Telewizor można postawić na szafce rtv nawiązującej stylem do reszty mebli. Telewizor może też jednak stanowić centralny punkt salonu - jeśli umieścimy go na specjalnej ściance czy też powiesimy na białej ścianie.
Pamiętajmy, by podczas urządzania salonu, ukryć kable - zwisające na ścianie psują wystrój wnętrza, a jeśli w domu są małe dzieci czy zwierzęta, o awarię nietrudno. Służą temu specjalne listwy maskujące albo szafki rtv z otworem w ściance, przez który prowadzi się kabel i chowa za meblem. Tym, którzy szukają inspiracji w urządzaniu wnętrz i aranżacji kącika telewizyjnego, proponujemy kilka wariantów. Radzimy też, jak ustawić telewizor, by odbiór był najlepszy.

i
Jak wybrać miejsce na telewizor w salonie
Telewizory o płaskich ekranach można postawić na wybranym meblu lub powiesić za pomocą specjalnego uchwytu płasko albo z lekko odchyloną górną krawędzią. Meble do salonu pod telewior to szafki rtv, stoliki rtv, specjalne regały i półki, a także panele ścienne. Nowoczesny telewizor plazmowy zapewnia szeroki kąt patrzenia. Obraz nie traci na jakości, nawet jeśli spoglądamy z boku. Jednak niektóre modele LCD mogą powodować mniejsze nasycenie barw i rozmycie szczegółów, gdy będziemy na nie patrzeć pod dużym kątem. Wpatrywanie się w jasny ekran w rozświetlonym salonie, podobnie jak w bardzo ciemnym wnętrzu, męczy wzrok. Dobrze zatem po zmroku włączyć z boku lub z tyłu małą lampkę (niektóre odbiorniki mają wbudowane z tyłu podświetlenie). Najlepiej jest postawićtelewizor w takim miejscu w salonie, by światło dzienne nie padało na ekran. Jeśli jednak nie jest to możliwe, warto zadbać o dobre zasłony lub rolety, aby zmniejszyć niepożądany efekt.