Wdzięczna tradycja obchodów Dnia Matki w naszym kraju jest kultywowana 26 maja. Ale na świecie Dzień Matki obchodzony jest w innych dnia. 8 marca świętują Dzień Matki między innymi Albańczycy i Bułgarzy. Natomiast 13 maja świętuje się miedzy innymi w Belgii, Australii, Brazylii, Turcji i Stanach Zjednoczonych.

Jakie kwiaty na Dzień Matki

Najpopularniejszym upominkiem na Dzień Matki są kwiaty. Z okazji tego święta możemy obdarować mamę różnymi gatunkami kwiatów.

Sprawdź też: pomysły na prezenty i życzenia na Dzień Matki >>>

Jako kwiaty na Dzień Matki sprawdzą się popularne u nas w maju tulipany i żonkile. Klasyczną propozycją kwiatów na Dzień Matki będą róże. Róże będą też ładnie wyglądały w kwiatowych kompozycjach – na przykład wianków w kształcie serca.

Chcąc zabłysnąć nutką oryginalności postawmy na kwiatki retro, czyli modne w czasach młodości bądź dzieciństwa naszych Mam. Rozłożyste gerbery i goździki to zawsze urokliwe propozycje na Dzień Matki. Pękate peonie jednak to prawdziwy hit (zwłaszcza, że wczesne odmiany rozkwitają dokładnie w drugiej połowie maja). Irysy w oryginalnej kolorystyce (np. brzoskwiniowej) to również dobry wybór.

Możemy z okazji Dnia Matki pokusić się o ozdobne bukiety, ładne kompozycje albo ciekawe kwiaty w dużym koszu czy innym dekoracyjnym naczyniu. Ważne, abyśmy kwiaty na Dzień Matki wręczyli 26 maja.