Kwiaty cięte: proste dekoracje z kwiatów ciętych do domu

2020-06-28 10:18

Kwiaty cięte ułożone w wazonie to najprostszy sposób dekorowania wnętrz roślinami. Co więcej, możemy z niego korzystać właściwie przez cały rok. Kwitnące bukiety pozwalają na częste zmiany aranżacji, wprowadzają do niej naturalny akcent, powiew świeżości i oczywiście piękny zapach. Możliwości w tym zakresie jest mnóstwo! Przedstawiamy pomysły na proste dekoracje z kwiatów ciętych.

Spis treści

  1. Kwiaty cięte w różnych wcieleniach
  2. Kwiaty cięte w mieszkaniu: ZRÓB TO SAM
  3. Kwiaty cięte w stylu tradycyjnym
  4. Kwiaty cięte w stylu nowoczesnym
  5. Pomysły na dekoracje do mieszkania - GALERIE ZDJĘĆ

Kwiaty cięte w różnych wcieleniach

Dekoracje z kwiatów ciętych to najprostsza i najładniejsza ozdoba wnętrz. Nie potrzebujemy fortuny na wazony ani na same kwiaty. Bawmy się, wykorzystując nietypowe naczynia: stare butelki, szkło laboratoryjne, misy, słoje, weki itp. Często wystarczy najprostsze naczynie i pęk tulipanów. Albo odwrotnie: kilka małych buteleczek po napojach, do których wkładamy po jednym kwiatku. Pamiętajmy tylko o tym, że aranżacje kwiatowe powinny pasować do stylu mieszkania.

Przeczytaj: Kompozycje kwiatowe KROK PO KROKU. Zrób samodzielnie piękne aranżacje kwiatowe >>>

Przez cały rok możemy kupować w kwiaciarniach i różnych sklepach rozmaite kwiaty cięte. Oczywiście największy ich wybór jest w okresie wiosenno-letnim, ale również jesienią i zimą oferta kwiatów ciętych jest spora. Piękną roślinną dekoracją jest okazały bukiet ułożony z różnych kwiatów ciętych – nie zawsze jednego gatunku – uzupełniony zielonymi liśćmi oraz dodatkami, takim jak gipsówka czy inne rośliny o drobniutkich kwiatach. Jednak cena takiej kwiatowej kompozycji może być wysoka. Co zatem zrobić, jeśli pragniemy ozdobić nasze wnętrze świeżymi kwiatami, a nie dysponujemy dużą kwotą pieniędzy? Ciekawym, a zarazem bardzo prostym do wykonania sposobem na dekorację wnętrza kwiatami ciętymi jest wstawienie pojedynczych pędów kwiatowych do niewielkich wazoników. Z kilku takich elementów można stworzyć całkiem pokaźną, a do tego niebanalną dekorację.

Zobacz: Naturalne dekoracje: dom cały w kwiatach! >>>

Kwiaty cięte w mieszkaniu: ZRÓB TO SAM

Oto przykład bardzo łatwej do przygotowania dekoracji kwiatowej. Zakupmy kilka (bądź kilkanaście) kwiatów gerbery (mogą to być kwiaty w jednym kolorze, w jednej tonacji albo różnokolorowe) i wstawmy osobno każdy z nich do napełnionych wodą niewielkich wazoników z białego szkła (kolor wazoników zależy od naszej inwencji). Wazoniki mogą być identyczne albo różnego kształtu. Z ustawionych w dowolnej, wymyślonej przez nas konfiguracji naczynek z kwiatami powstanie interesująca kompozycja.

Nie przegap: Domowa galeria krok po kroku: pomysły na dekoracje ścienne >>>

Kwiaty cięte w stylu tradycyjnym

Dekoracje z kwiatów w stylu tradycyjnym to bukiety wstawione do jednego wazonu. Mogą być zrobione z kwiatów jednego gatunku, na przykład róż, tulipanów czy peonii, ale też z wykorzystaniem wielokolorowych kompozycji z różnych, misternie ułożonych roślin. Wazony powinny być stylistycznie dobrane do bukietu. Mogą być z nieprzezroczystej ceramiki lub szklane: kolorowe i bezbarwne. Jeśli bukiet jest wyjątkowo strojny i kolorowy, wazon powinien być już tylko dopełnieniem i nie walczyć o pierwszeństwo z kwiatami.

Zobacz również: Biało-niebieska porcelana i ceramika: do wnętrz skandynawskich, nowoczesnych i nie tylko! >>>

Kwiaty cięte w stylu nowoczesnym

Tutaj zaczyna się pole do popisu dla właścicieli mieszkań nowoczesnych, minimalistycznych, glamour czy vintage. Ostatnio bardzo modna stała się dekoracja z kwiatów w formie „zdekonstruowanego” bukietu. Polega na stworzeniu kompozycji z kilku lub kilkunastu pojemników, w których umieszczamy po jednej roślinie. Ustawiamy je ściśle, blisko siebie, lub rozstawiamy na powierzchni całego stołu lub komody. Takimi naczyniami mogą być stare buteleczki po napojach lub szkło laboratoryjne i apteczne, na przykład menzurki lub probówki (im starsze, tym lepsze), słoiki weki czy nietypowe misy. Ciekawe w takich aranżacjach jest to, że im bardziej nietypowe szkło zgromadzimy, tym zwyklejsze rośliny będą w nich lepiej wyglądały. Mogą to być śliczne stokrotki wstawione do kieliszków albo starych żarówek, peonie w butelkach po winie czy bez w okrągłych, pękatych szklanych kulach. Takie dekoracje ze świeżych kwiatów będą pasowały i do mieszkań nowoczesnych, i w stylu vintage. Innym pomysłem na dekoracje kwiatowe jest ustawienie identycznych, nowoczesnych i prostych naczyń z takimi samymi roślinami w rytmie – w rzędzie, w równych odstępach od siebie.

Przeczytaj też: Wybieramy kolory ścian do aranżacji wnętrz w stylu vintage! >>>

Pomysły na dekoracje do mieszkania - GALERIE ZDJĘĆ

Jak dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru? Najłatwiej zrobić to dodatkami i dekoracjami. Zobacz, jak ozdoby potrafią odmienić wnętrze!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE