Kwiaty cięte: proste dekoracje z kwiatów ciętych do domu

2020-06-28 10:18

Kwiaty cięte ułożone w wazonie to najprostszy sposób dekorowania wnętrz roślinami. Co więcej, możemy z niego korzystać właściwie przez cały rok. Kwitnące bukiety pozwalają na częste zmiany aranżacji, wprowadzają do niej naturalny akcent, powiew świeżości i oczywiście piękny zapach. Możliwości w tym zakresie jest mnóstwo! Przedstawiamy pomysły na proste dekoracje z kwiatów ciętych.

Spis treści

  1. Kwiaty cięte w różnych wcieleniach
  2. Kwiaty cięte w mieszkaniu: ZRÓB TO SAM
  3. Kwiaty cięte w stylu tradycyjnym
  4. Kwiaty cięte w stylu nowoczesnym
  5. Pomysły na dekoracje do mieszkania - GALERIE ZDJĘĆ

Kwiaty cięte w różnych wcieleniach

Dekoracje z kwiatów ciętych to najprostsza i najładniejsza ozdoba wnętrz. Nie potrzebujemy fortuny na wazony ani na same kwiaty. Bawmy się, wykorzystując nietypowe naczynia: stare butelki, szkło laboratoryjne, misy, słoje, weki itp. Często wystarczy najprostsze naczynie i pęk tulipanów. Albo odwrotnie: kilka małych buteleczek po napojach, do których wkładamy po jednym kwiatku. Pamiętajmy tylko o tym, że aranżacje kwiatowe powinny pasować do stylu mieszkania.

Przeczytaj: Kompozycje kwiatowe KROK PO KROKU. Zrób samodzielnie piękne aranżacje kwiatowe >>>

Przez cały rok możemy kupować w kwiaciarniach i różnych sklepach rozmaite kwiaty cięte. Oczywiście największy ich wybór jest w okresie wiosenno-letnim, ale również jesienią i zimą oferta kwiatów ciętych jest spora. Piękną roślinną dekoracją jest okazały bukiet ułożony z różnych kwiatów ciętych – nie zawsze jednego gatunku – uzupełniony zielonymi liśćmi oraz dodatkami, takim jak gipsówka czy inne rośliny o drobniutkich kwiatach. Jednak cena takiej kwiatowej kompozycji może być wysoka. Co zatem zrobić, jeśli pragniemy ozdobić nasze wnętrze świeżymi kwiatami, a nie dysponujemy dużą kwotą pieniędzy? Ciekawym, a zarazem bardzo prostym do wykonania sposobem na dekorację wnętrza kwiatami ciętymi jest wstawienie pojedynczych pędów kwiatowych do niewielkich wazoników. Z kilku takich elementów można stworzyć całkiem pokaźną, a do tego niebanalną dekorację.

Zobacz: Naturalne dekoracje: dom cały w kwiatach! >>>

Kwiaty cięte w mieszkaniu: ZRÓB TO SAM

Oto przykład bardzo łatwej do przygotowania dekoracji kwiatowej. Zakupmy kilka (bądź kilkanaście) kwiatów gerbery (mogą to być kwiaty w jednym kolorze, w jednej tonacji albo różnokolorowe) i wstawmy osobno każdy z nich do napełnionych wodą niewielkich wazoników z białego szkła (kolor wazoników zależy od naszej inwencji). Wazoniki mogą być identyczne albo różnego kształtu. Z ustawionych w dowolnej, wymyślonej przez nas konfiguracji naczynek z kwiatami powstanie interesująca kompozycja.

Nie przegap: Domowa galeria krok po kroku: pomysły na dekoracje ścienne >>>

Kwiaty cięte w stylu tradycyjnym

Dekoracje z kwiatów w stylu tradycyjnym to bukiety wstawione do jednego wazonu. Mogą być zrobione z kwiatów jednego gatunku, na przykład róż, tulipanów czy peonii, ale też z wykorzystaniem wielokolorowych kompozycji z różnych, misternie ułożonych roślin. Wazony powinny być stylistycznie dobrane do bukietu. Mogą być z nieprzezroczystej ceramiki lub szklane: kolorowe i bezbarwne. Jeśli bukiet jest wyjątkowo strojny i kolorowy, wazon powinien być już tylko dopełnieniem i nie walczyć o pierwszeństwo z kwiatami.

Zobacz również: Biało-niebieska porcelana i ceramika: do wnętrz skandynawskich, nowoczesnych i nie tylko! >>>

Kwiaty cięte w stylu nowoczesnym

Tutaj zaczyna się pole do popisu dla właścicieli mieszkań nowoczesnych, minimalistycznych, glamour czy vintage. Ostatnio bardzo modna stała się dekoracja z kwiatów w formie „zdekonstruowanego” bukietu. Polega na stworzeniu kompozycji z kilku lub kilkunastu pojemników, w których umieszczamy po jednej roślinie. Ustawiamy je ściśle, blisko siebie, lub rozstawiamy na powierzchni całego stołu lub komody. Takimi naczyniami mogą być stare buteleczki po napojach lub szkło laboratoryjne i apteczne, na przykład menzurki lub probówki (im starsze, tym lepsze), słoiki weki czy nietypowe misy. Ciekawe w takich aranżacjach jest to, że im bardziej nietypowe szkło zgromadzimy, tym zwyklejsze rośliny będą w nich lepiej wyglądały. Mogą to być śliczne stokrotki wstawione do kieliszków albo starych żarówek, peonie w butelkach po winie czy bez w okrągłych, pękatych szklanych kulach. Takie dekoracje ze świeżych kwiatów będą pasowały i do mieszkań nowoczesnych, i w stylu vintage. Innym pomysłem na dekoracje kwiatowe jest ustawienie identycznych, nowoczesnych i prostych naczyń z takimi samymi roślinami w rytmie – w rzędzie, w równych odstępach od siebie.

Przeczytaj też: Wybieramy kolory ścian do aranżacji wnętrz w stylu vintage! >>>

Pomysły na dekoracje do mieszkania - GALERIE ZDJĘĆ

Jak dodać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru? Najłatwiej zrobić to dodatkami i dekoracjami. Zobacz, jak ozdoby potrafią odmienić wnętrze!