Wybieramy kolory ścian do aranżacji wnętrz w stylu vintage!

2016-02-17 15:02

Styl vintage gości coraz częściej w naszych mieszkaniach. Meble - ikony designu z lat 50. ubiegłego wieku potrzebują odpowiednich kolorów ścian - raczej ciepłych lub w kolorze kamieni szlachetnych. Kolory ścian, jak odcienie brązów, szmaragdowej zieleni i ochry sprawdzą się w tej troli znakomicie.              

Spis treści

  1. Kolory ścian w modnym stylu vintage
  2. Czytaj też: Złocista ochra ulubionym kolorem stylu vintage

Na szczęście we wnętrzach modne są różne style. Wielbiciele minimalizmu wybiorą białe i szare ściany, romantycy ucieszą się z kolorów tego roku czyli Rose quartz albo Serenty, a wielbiciele stylu vintage pozostaną w ciepłej gamie brązów, ochry, oliwkowej zieleni i nasyconych odcieni kamieni szlachetnych.

Kolory ścian w modnym stylu vintage

Zwolennicy designu z lat 50. ubiegłego wieku, ciepła i przytulności w mieszkaniu wybierają stylistykę vintage. Styl vintage  jest zaprzeczeniem minimalistycznie, niemal sterylnie urządzonych i chłodnych w tonacji pomieszczeń. Stąd pojawiające się we wnętrzach w stylu vintage drewno w złotawej czy czerwono-brązowej kolorystyce, a więc parkiety, panele dekoracyjne czy boazerie wykonane z tego pięknego, naturalnego materiału pojawiają się nie tylko na podłodze, lecz także na części ścian i sufitów. Dla stylu vintage oprócz bieli charakterystyczne są również kolory ścian w odcieniach brązu, ochry, terakoty, oliwkowej zieleni i w musztardowym odcieniu koloru żółtego. To właśnie dzięki wykorzystaniu palety inspirowanej ciepłymi barwami kamieni szlachetnych wiele osób zyskuje poczucie komfortu i swobody w swoim mieszkaniu. Urządzając wnętrze w stylu vintage często sięgamy po meble - ikony designu, również te z czasów PRL-u. Zmieniamy im obicia z nowoczesnych  tkanin, często ze współczesnymi interpretacjami wzorów z ubiegłego wieku. Taki  dobór i połączenie elementów bazowych i dodatków dekoracyjnych  w stylu vintage sprawia, że powstają ciekawe i unikalne realizacje, jedyne w swoim rodzaju.

Czytaj też: Złocista ochra ulubionym kolorem stylu vintage

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE