Wybieramy kolory ścian do aranżacji wnętrz w stylu vintage!

2016-02-17 15:02 Monika Czerwińska-Konarska

Styl vintage gości coraz częściej w naszych mieszkaniach. Meble - ikony designu z lat 50. ubiegłego wieku potrzebują odpowiednich kolorów ścian - raczej ciepłych lub w kolorze kamieni szlachetnych. Kolory ścian, jak odcienie brązów, szmaragdowej zieleni i ochry sprawdzą się w tej troli znakomicie.              

Na szczęście we wnętrzach modne są różne style. Wielbiciele minimalizmu wybiorą białe i szare ściany, romantycy ucieszą się z kolorów tego roku czyli Rose quartz albo Serenty, a wielbiciele stylu vintage pozostaną w ciepłej gamie brązów, ochry, oliwkowej zieleni i nasyconych odcieni kamieni szlachetnych.

Kolory ścian w modnym stylu vintage

Zwolennicy designu z lat 50. ubiegłego wieku, ciepła i przytulności w mieszkaniu wybierają stylistykę vintage. Styl vintage  jest zaprzeczeniem minimalistycznie, niemal sterylnie urządzonych i chłodnych w tonacji pomieszczeń. Stąd pojawiające się we wnętrzach w stylu vintage drewno w złotawej czy czerwono-brązowej kolorystyce, a więc parkiety, panele dekoracyjne czy boazerie wykonane z tego pięknego, naturalnego materiału pojawiają się nie tylko na podłodze, lecz także na części ścian i sufitów. Dla stylu vintage oprócz bieli charakterystyczne są również kolory ścian w odcieniach brązu, ochry, terakoty, oliwkowej zieleni i w musztardowym odcieniu koloru żółtego. To właśnie dzięki wykorzystaniu palety inspirowanej ciepłymi barwami kamieni szlachetnych wiele osób zyskuje poczucie komfortu i swobody w swoim mieszkaniu. Urządzając wnętrze w stylu vintage często sięgamy po meble - ikony designu, również te z czasów PRL-u. Zmieniamy im obicia z nowoczesnych  tkanin, często ze współczesnymi interpretacjami wzorów z ubiegłego wieku. Taki  dobór i połączenie elementów bazowych i dodatków dekoracyjnych  w stylu vintage sprawia, że powstają ciekawe i unikalne realizacje, jedyne w swoim rodzaju.

Czytaj też: Złocista ochra ulubionym kolorem stylu vintage

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021