Jesienne kompozycje kwiatowe: 10 pomysłów na dekoracje wnętrz

2014-09-16 17:00

Jesień nie jest kojarzona z kwiatami, dlatego dekorując nasze mieszkania często je pomijamy. Prezentujemy kwiatowe kompozycje na jesień, które dodadzą uroku i ożywią wasze wnętrza. Zapraszamy do galerii zdjęć, w której znajdziecie 10 skomponowanych bukietów do dekoracji wnętrz.

Spis treści

  1. Kompozycje kwiatowe w wazonie: od czego zacząć?
  2. Trawy ozdobne w bukietach: jesienna odsłona kompozycji kwiatowych
  3. Ozdoby jesiennych kompozycji kwiatowych

Kwiaty we wnętrzach symbolizują życie, naturę i radość. Dlaczego mielibyśmy z nich rezygnować jesienią? Ta pora roku jest również pełna nasyconych barw, wystarczy obejrzeć naszą galerię inspiracji na kwiatowe kompozycje.

Kompozycje kwiatowe w wazonie: od czego zacząć?

Zanim zaczniemy komponować bukiet do dekoracji stołu lub okna, przygotujmy najpierw wazony, które chcemy wykorzystać. Komponując jesienny bukiet zwróćmy uwagę na to, aby pasował stylistycznie do wazonu i wystroju w okolicy miejsca, gdzie postawimy naszą kwiatową kompozycje. Wazon powinien być niczym rama dla bukietu, zdobić i wyszczególniać.

Trawy ozdobne w bukietach: jesienna odsłona kompozycji kwiatowych

W jesiennych kompozycjach kwiatowych ładnie prezentują się trawy. Ozdobne trawy są coraz bardziej doceniane, dlatego w jesiennych bukietach są głównym elementem kompozycji. Warto w swój bukiet wpleść parę ździebeł trawy ozdobnej, która występuje w kilku kolorach. Oryginalnym i niewątpliwie urokliwym bukietem będzie ten z samej trawy ozdobnej. Swoją popularność trawy ozdobne zawdzięczają nie tylko swoim estetycznym atutom i niezwykłej elastyczności w tworzeniu kompozycji, bo można je wkomponować właściwie wszędzie, lecz także temu, że są wytrzymałe i długo dekoracyjne.

Ozdoby jesiennych kompozycji kwiatowych

Do ozdoby wnętrza wazonu mogą nam posłużyć szyszki, żołędzie, kasztany, jarzębina lub gałązki drzew liściastych takich jak np. świerku, cisu, czy jodły. Suszone różnokolorowe liście, czy gałązki nadadzą wnętrzu prawdziwe jesiennej tonacji.

Kolory jesieni to ciemna zieleń, pomarańcz, czerwień, ciemny żółty i brąz, warto je wykorzystać przy tworzeniu jesiennych kompozycji kwiatowych i dekoracji wnętrza.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE