Roślinny krajobraz w szkle. Pomysł na dekorację ZRÓ TO SAM

2015-02-16 12:19

Roślinny umieszczone w szkle to doskonały pomysł na oryginalną dekorację do domu. Wystarczy kilka chwil i samodzielnie przygotujecie dekorację stołu czy parapetu, która z pewnością przyciągnię uwagę gości. Krajobraz w szkle to również doskonały pomysł na własnoręcznie wykonany prezent!

Roślinny krajobraz w szkle
Autor: Patrycja Malitka

Rośliny umieszczone w szkle to oryginalny pomysł na dekorację stołu czy parapetu. Aby przygotować kolorowy, roślinny krajobraz w szklanym wazonie potrzebne będzie kilka ogólnodostępnych produktów i trochę czasu. Samo wykonanie tego typu dekoracji nie jest trudne, a prezentuje się bardzo efektownie. Krajobraz w szkle doskonale sprawdzi się jako pomysł na samodzielnie przygotowany prezent np. dla mamy, dziewczyny czy babci.

Roślinny krajobraz w szkle: instrukcja krok po kroku!

Do wykonania krajobrazu w szkle będą potrzebne: szklane naczynie, rośliny najlepiej kaktusy lub sukulenty, ziemia do kwiatów, kolorowy dekoracyjny piasek i kamyczki, rękawice ochronne. Pracę zaczynamy od nasypania ziemi. Robimy to etapami, po każdym z nich delikatnie rozprowadzamy ziemię po całej powierzchni naczynia  i lekko ją ugniatamy. Na końcu formujemy z ziemii stożek i sadzimy w nim rośliny według własnej kompozycji. Gdy kwiaty są już wsadzone, delikatnie oczyszczamy środek naczynia z ziemi. Kolejnym krokiem będzie wysypywanie kolorowych kamyków na ziemię. Najlepiej robić to warstwami, dzięki temu zachowamy różnorodność kolorystyczną. Kolejność wsypywania kolorowych kamyków ustalamy sami, ich barwy możemy dobrać do kolorów dominujących w aranżacji wybranego pomieszczenia lub do okazji, jeśli krajobraz w szkle ma być prezentem. Tak przygotowana dekoracja doskonale będzie prezentowała się na parapecie, komodzie, stole czy szafce nocnej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE