Roślinny krajobraz w szkle. Pomysł na dekorację ZRÓ TO SAM

2015-02-16 12:19 Milena Tuzimek

Roślinny umieszczone w szkle to doskonały pomysł na oryginalną dekorację do domu. Wystarczy kilka chwil i samodzielnie przygotujecie dekorację stołu czy parapetu, która z pewnością przyciągnię uwagę gości. Krajobraz w szkle to również doskonały pomysł na własnoręcznie wykonany prezent!

Roślinny krajobraz w szkle
Autor: Patrycja Malitka

Rośliny umieszczone w szkle to oryginalny pomysł na dekorację stołu czy parapetu. Aby przygotować kolorowy, roślinny krajobraz w szklanym wazonie potrzebne będzie kilka ogólnodostępnych produktów i trochę czasu. Samo wykonanie tego typu dekoracji nie jest trudne, a prezentuje się bardzo efektownie. Krajobraz w szkle doskonale sprawdzi się jako pomysł na samodzielnie przygotowany prezent np. dla mamy, dziewczyny czy babci.

Roślinny krajobraz w szkle: instrukcja krok po kroku!

Do wykonania krajobrazu w szkle będą potrzebne: szklane naczynie, rośliny najlepiej kaktusy lub sukulenty, ziemia do kwiatów, kolorowy dekoracyjny piasek i kamyczki, rękawice ochronne. Pracę zaczynamy od nasypania ziemi. Robimy to etapami, po każdym z nich delikatnie rozprowadzamy ziemię po całej powierzchni naczynia  i lekko ją ugniatamy. Na końcu formujemy z ziemii stożek i sadzimy w nim rośliny według własnej kompozycji. Gdy kwiaty są już wsadzone, delikatnie oczyszczamy środek naczynia z ziemi. Kolejnym krokiem będzie wysypywanie kolorowych kamyków na ziemię. Najlepiej robić to warstwami, dzięki temu zachowamy różnorodność kolorystyczną. Kolejność wsypywania kolorowych kamyków ustalamy sami, ich barwy możemy dobrać do kolorów dominujących w aranżacji wybranego pomieszczenia lub do okazji, jeśli krajobraz w szkle ma być prezentem. Tak przygotowana dekoracja doskonale będzie prezentowała się na parapecie, komodzie, stole czy szafce nocnej.