Dekorujemy kominek na Boże Narodzenie! Będzie pięknie!

Kominek jest nazywany sercem domowego ogniska. Nie możemy więc pozostawić kominka na Boże Narodzenie bez dekoracji. Ozdób świątecznych, którymi możemy przystroić kominek jest tyle, że trudno się zdecydować które wybrać. A skoro gruntowne porzadki w domu zrobione nie ma na co czekać. Do dzieła! Idziemy dekorować kominek na Boże Narodzenie!

Przezroczyste lampiony i szyszki jako dekoracja kominka na Boże Narodzenie
Barokowa dekoracja kominka na Boże Narodzenie
Świąteczna dekoracja kominka w stylu nowoczesnym
Świąteczna dekoracja kominka w stylu rustykalnym
Prawdziwe szyszki świąteczną ozdobą kominka

Kto ma kominek też zazwyczaj nie pozostawia go bez świątecznej dekoracji. Pomysłów na dekorację kominka na Boże Narodzenie jest tak naprawdę tyle ile kominków. Każdy styl aranżacji wnętrz ma swoje charakterystyczne detale i ozdoby świąteczne. Ale chyba najważniejsze są zwyczaje i pamiątki rodzinne, które wykorzystujemy do dekoracji portalu kominka – serca domowego ogniska. Zobaczcie kilka inspirujących zdjęć jak udekorować kominek szyszkami, bombkami i świecami!

Dekoracje świąteczne: bogate dekoracje kominka w stylu amerykańskim

Dekoracja kominka na Boże Narodzenie kojarzy nam się albo z bogatym stylem amerykańskim albo z równie bogatym stylem rustykalnym. Dekoracje tu i tu są kolorowe, jest ich dużo, jednak wykonane są z zupełnie innych materiałów. Styl amerykański to błyszczący i lśniący glamour. Szklane, kolorowe bombki skrzące się brokatem, tradycyjnie okrągłe lub w formie sopli, żołędzi i szyszek, zawieszone na bogatych, gęstych girlandach z gałęzi jodły. Dekoracje świąteczne kominków w stylu rustykalnym spotykamy najczęściej w górach. Tam na tle drewnianych boazerii na portalach kominków wieszamy nieco skromniejsze girlandy z gałęzi choinek, a na nich drewniane i słomkowe bombki oraz czerwone rajskie jabłuszka.

Czytaj też: jak udekorować ścianę za piecykim kozą

Dekoracje świąteczne: minimalistyczne dekoracje kominka na Boże Narodzenie

Dekoracje świąteczne kominka w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym zdecydowanie różnią się od tradycyjnych i bogatych amerykańskich. Nowoczesna dekoracja portalu kominka na Boże Narodzenie to właściwie tylko świece w świecznikach lub lampionach, figurki reniferów lub szyszki ułożone równo w rytmie. Dekoracje świąteczne portalu kominka w stylu nowoczesnym wykonane są ze szlachetnych materiałów: szkła, drewna lub białej porcelany, czasem przezroczyste, czasem srebrzone lub złocone. Zazwyczaj też są monochromatyczne.

Czytaj też: dekoracyjne świece i świeczniki na Boże Narodzenie

Ocena: 0
Tekst: Katarzyna Wilk-Żamojda Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY