Dekoracje świąteczne: jak udekorować ścianę za piecykiem kozą?

2015-11-24 18:41 Agnieszka Zawadzka

Jak udekorować ścianę za piecykiem kozą? Dekoracje świąteczne wokół kominka są niezwykle klimatyczne i niewielkim nakładem pracy wprowadzają do wnętrza magię i ducha świąt. A co gdy zamiast ściany za kominkiem mamy do udekorowania ścianę za piecykiem kozą, znacznie bardziej wymagającą? Dekoracje świąteczne jeszcze nigdy nie były bardziej klimatyczne. Zobaczcie sami.

Jak wprowadzić świąteczne dekoracje do przestrzeni ściany za piecykiem kozą? Przestrzeń chłodnej ściany, jaką mamy do zagospodarowania na świąteczne dekoracje ponad tradycyjnym kominkiem, w przypadku piecyka typu koza przedzielona zostaje rurą grzewczą. Ta z kolei z powodu pozostawania wciąż pod wpływem gorącej temperatury, uniemożliwia swobodne zawieszenie dowolnej dekoracji. Z tej prostej przyczyny dekorując ścianę za piecykiem kozą pamiętać powinniśmy o kilku zasadach, dzięki którym nasze dekoracje świąteczne na ścianie za piecykiem kozą będą oryginalne i bezpieczne jednocześnie.

KONKURS: Wygraj biokominek! >>>

Jak udekorować ścianę za piecykiem kozą: o czym należy pamiętać

1.    Po pierwsze do dekoracji ściany za piecykiem kozą podchodźmy zawsze wtedy, gdy piecyk jest zimny! Względy bezpieczeństwa i wygody zawieszania dekoracji świątecznych są wówczas nie do przecenienia.

2.    Po drugie zrezygnujmy z papierowych ozdób i łańcuchów. Bezpieczna odległość papieru od nagrzanej rury piecyka to pojęcie względne. Lepiej dmuchać na zimne i nie szukać sobie dodatkowych problemów na Święta.

3.    Po trzecie: wybierzmy dekoracje bardziej płaskie niż wypukłe. Zawieszone na plecionym sznurku rozciągniętym na ścianie za piecykiem kozą w luźnym półokręgu pojedyncze szyszki, filcowe bombki, świerkowe gałązki, kawałki suszonej pomarańczy czy laski cynamonu fenomenalnie i kompleksowo ozdobią świątecznie ścianę za piecykiem. Do tego w bliskim towarzystwie wysokich temperatur wypełnią wnętrze świątecznymi aromatami.

4.    Po czwarte: postawmy na naturę! Plecione z gałązek świerku przeskalowane wianki świąteczne, delikatnie przybrane szyszkami, orzechami i materiałowymi wstążkami, w swej prostocie doskonale ozdobią ścianę za piecykiem kozą w świątecznym duchu w myśl zasady, że im prościej, tym piękniej.

5.    Po piąte: wykorzystaj motyw Kalendarza Adwentowego. Uszyte z filcu bądź materiału domki, okienka, buty Mikołaja czy piernikowe serca z kolejnymi dniami przybliżającymi moment świątecznej Wigilii, urzekną wszystkich gości i domowników i stanowić będą niezwykle emocjonującą dekorację świąteczną ściany za piecykiem kozą.

Czytaj też: Klimatyczne wnętrza z kominkiem >>>