Ozdoby świąteczne z filcu: pomysły na Boże Narodzenie

2017-12-07 13:56

Ozdoby świąteczne z filcu czarują przytulnością, a co więcej, łatwo zrobić je samodzielnie. Poznaj gotowe pomysły na ozdoby z filcu na Boże Narodzenie, które dodadzą uroku świątecznej aranżacji. Można je zawiesić na choince, umieścić w oknie, na drzwiach czy na stole.

Spis treści

  1. Ozdoby świąteczne z filcu: jakie wybrać?
  2. Ozdoby z filcu na Boże Narodzenie a styl wnętrza
  3. Ozdoby świąteczne z filcu nie tylko na choinkę
  4. Świąteczny stroik na Boże Narodzenie - instrukcja WIDEO
  5. Pomysły na ozdoby świąteczne - GALERIE ZDJĘĆ

Boże Narodzenie to magiczny czas, z którym nieodłącznie związane są świąteczne dekoracje. Do najpopularniejszych świątecznych symboli należy choinka. Dekoracja drzewka jest pewnego rodzaju tradycją, a to, w jaki sposób zdecydujemy się ją ubrać, zależy wyłącznie od nas. Ważne jednak, aby choinka świąteczna dobrze komponowała się z aranżacją całego wnętrza.

Ozdoby świąteczne z filcu: jakie wybrać?

Jedną z najpopularniejszych dekoracji choinkowych są ozdoby świąteczne z filcu. Możemy wykonać je samodzielnie lub zdecydować się na zakup gotowych ozdób, które już stały się prawdziwym hitem. Na choince – nieważne, czy sztucznej, czy żywej, doskonale prezentują się bombki z filcu przewiązane wstążkami. Inne pomysły? Wykonaj uroczego renifera z filcu albo postać Mikołaja czy bałwanka.

Większość wspomnianych ozdób świątecznych z filcu dostępna jest w zróżnicowanej kolorystyce, jednak zdecydowanie przeważa zieleń, szarość i czerwień.

..  Świąteczny stroik z brzozy – naturalna dekoracja DIY >>>

..  Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, stroiki i nie tylko! >>>

Ozdoby z filcu na Boże Narodzenie a styl wnętrza

Choinkowe drzewko z filcowymi ozdobami to propozycja nie tylko dla wielbicieli klasyki. Jeśli w mieszkaniu dominuje styl minimalistyczny czy skandynawski, nie musicie rezygnować z ozdób z filcu na Boże Narodzenie. Wystarczy, że wybierzecie te w stonowanych kolorach. Na przykład na zielonym drzewku doskonale będą prezentowały się ozdoby przypominające śnieżynki w białym kolorze.

..  Ozdoby świąteczne z pomarańczy – pachnące dekoracje na Boże Narodzenie >>>

Ozdoby świąteczne z filcu nie tylko na choinkę

Ozdoby świąteczne z filcu to nie tylko bombki choinkowe i zawieszki. Dużą popularnością cieszą się również filcowe bieżniki i podkładki pod kubki. Doskonale sprawdzają się przez cały rok, jednak z okazji Bożego Narodzenia warto mieć kilka egzemplarzy w świątecznym klimacie. Więcej pomysłów na ozdoby z filcu na Boże Narodzenie znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

Świąteczny stroik na Boże Narodzenie - instrukcja WIDEO

Stroik na Boże Narodzenie pozwala cieszyć się klimatem świąt przez kilka tygodni. Jak zrobić taką dekorację krok po kroku? Obejrzyj nasz instruktaż WIDEO krok po kroku.

Pomysły na ozdoby świąteczne - GALERIE ZDJĘĆ

Ozdoby świąteczne z filcu dodają wnętrzom uroku. Podobny efekt uzyskamy, robiąc samodzielnie ozdoby z papieru, z szyszek, makaronu, wstążek i właściwie wszystkiego, co tylko przyjdzie nam głowy. Dekoracje ręcznie robione sprawiają, że święta Bożego Narodzenia stają się wyjątkowe.